khanekhodro

از سوی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس :

پیشنهاد تعلیق ۳ ماهه بازپرداخت اقساط وام مسکن


۱۳۹۹/۰۱/۲۱ - ۱۰:۳۷ | کد خبر: ۶۴۲۲ چاپ

نایب‌رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: باید دولت، وزارت راه و شهرسازی و بانک مرکزی در این شرایط کرونایی بازپرداخت تسهیلات مسکن را همچون دیگر وام‌ها سه ماه تعلیق کند.

پیشنهاد تعلیق ۳ ماهه بازپرداخت اقساط وام مسکن

کلانشهر : سیداحسن علوی نایب‌رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه باید دولت در این روزهای کرونایی به فکر کارگران و قشر ضعیف جامعه باشد، اظهار داشت: در شرایط کنونی با شیوع بیماری کرونا و تعطیلی کسب و کارها، مردم واقعاً با مشکل مواجه‌اند.

وی با تاکید بر ضرورت تعلیق بازپرداخت تسهیلات مسکن گفت: اخیراً بانک مرکزی در دستورالعملی به بانک‌ها، پرداخت اقساط تسهیلات بانکی را به‌مدت سه ماه تعلیق کرده، اما متأسفانه چنین تصمیمی برای تسهیلات مسکن گرفته نشد.

رئیس مجمع نمایندگان کردستان در مجلس با بیان اینکه طیف وسیعی از مردم و اقشار آسیب‌پذیر جامعه وام مسکن دریافت کرده و در این شرایط کنونی رکود اقتصادی و تعطیلی محل درآمدهایشان، قدرت بازپرداخت اقساط ندارند، تصریح کرد: باید دولت، وزارت راه و شهرسازی و بانک مرکزی در این روزهای کرونایی بازپرداخت تسهیلات مسکن را همچون دیگر وام‌ها سه ماه تعلیق کند.

وی گفت: این روزها بسیاری از اقشار ضعیف جامعه نه تنها توان پرداخت اقساط وام خود را نداشته، بلکه خانه‌نشین و در تأمین امرار معاش و زندگی روزمره نیز با مشکل زیادی مواجه شده‌اند.

علوی بیان کرد: کارگری که این روزها در طول ماه هیچ درآمدی ندارد، چطور می‌تواند در این شرایط سخت و تنگنای اقتصادی ماهانه قسط حدود یک میلیونی وام مسکن را پرداخت کند.

نایب‌رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: انتظار می‌رود دولت برای تمام حوزه‌ها، وام‌های تمام بانک‌ها و مسائل کشور تصمیم عادلانه گرفته و به‌فکر قشر ضعیف جامعه باشد.


تسنیم