بازگشت به حالت عادی در دو مرحله
۲۲ فروردین ۹۹ - ۱۷:۰۰ | کد خبر: ۶۴۴۹ چاپ
بازگشت به حالت عادی در دو مرحله

کلانشهر: بر اساس اینفوگرافیک منتشر شده در خبرگزاری ایرنا، از فردا ۲۳ فروردین به جز مشاغلی که در تصویر آمده است سایر کسب و کارها می‌توانند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی فعالیت خود را آغاز کنند. 

بر همین اساس مراکزی همچون مراکز تعویض پلاک، بانک‌ها و سایر ادارات مختلف فعال هستند. ساعت کاری این مراکز یا بر اساس آخرین مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا تنظیم شده است یا تعیین ساعت کاری به خود این مراکز واگذار شده است.
فروشگاه‌های زنجیره‌ای به جز فروشگاه‌های محل عرضه مواد بهداشتی و شوینده نیز اجازه فعالیت ندارند. بازارهایی هم که در فضای بسته و مسقف برپا می‌شوند اجازه فعالیت ندارند اما محدودیتی برای بازارهای بزرگ رو باز عنوان نشده است.

در این میان باید توجه کرد که رستوران‌ها و مراکز عرضه غذا فقط اجازه دارند تا به‌صورت بیرون‌بر خدمات ارائه کنند. سایر مراکز تفریحی نیز که احتمال شیوع کرونا در آن‌ها بالاست همچنان تعطیل خواهند ماند.

در زمینه حمل و نقل نیز تاکسی‌های شهری می‌توانند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی یک مسافر در صندلی جلو و دو مسافر در صندلی عقب سوار کنند.

یکی از مخاطبان کلانشهر که سرپرستی یک آموزشگاه رانندگی در رشت را بر عهده دارد به کلانشهر گفت: اگرچه متقاضیان کلاس‌های رانندگی در بدو ورود به پزشک معرفی می‌شوند اما هنوز اجازه بازگشایی آموزشگاه‌ها صادر نشده است.

بی‌شک سایر اصنافی هم که اجازه فعالیت دریافت کرده‌اند، نباید رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را نادیده بگیرند چراکه بدون توجه به پروتکل‌های سازمان بهداشت جهانی و وزارت بهداشت نمی‌توان زنجیره کرونا را متوقف کرد.

 

عکس: علیرضا آریا _ کلانشهر