از امروز؛

کاهش محسوس دما و بارندگی در گیلان


۱۳۹۷/۱۰/۲۷ - ۱۱:۲۸ | کد خبر: ۶۴۵ چاپ
کاهش محسوس دما و بارندگی در گیلان

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان از کاهش محسوس دما، بارندگی و وزش باد شدید در استان از امروز خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، مازیار غلامی گفت: نقشه های هواشناسی نشان دهنده نفوذ تدریجی هوای سرد و بارشی از اواخر وقت چهارشنبه و تقویت آن طی پنجشنبه در منطقه است.

وی افزود: وزش باد و بارندگی (شدید / خیلی شدید) در نواحی مختلف استان طی امروز پیش بینی می شود که می تواند در بعضی نقاط بویژه نواحی مرکزی و شرقی استان، منجر به آبگرفتگی و بالاآمدن سطح آب رودخانه ها و مسیل ها شود.

غلامی با اشاره به کاهش محسوس دما بین 15 تا 20 درجه سلسیوس طی روزهای پنجشنبه و جمعه ادامه داد: با توجه به کاهش دما، بارش در ارتفاعات، دامنه ها و نواحی کوهپایه ای بصورت برف پیش بینی می شود.

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان ادامه داد: طی پنجشنبه شب و صبح جمعه، شرایط برای بارش مخلوط برف و باران و یا بارش برف در بعضی نقاط جلگه مهیاست.

وی سرعت وزش باد شمالی را بین 35 تا 75 کیلومتر بر ساعت عنوان و اظهار کرد: سرعت وزش باد به طور لحظه ای می تواند بیش از این مقدار باشد ضمن اینکه طی این مدت، دریا مواج و توفانی شده و شرایط برای فعالیت های مرتبط مناسب نیست.

وی خاطرنشان کرد: این توده هوا بتدریج از ظهر جمعه تضعیف شده و ناپایداری کاهش می یابد و طی جمعه شب و صبح شنبه ضمن کاهش تدریجی ابر، یخبندان پیش بینی می شود.

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان با توصیه به بخش های مختلف کشاورزی نظیر مرغداری ها، گلخانه داران و باغداران مبنی بر انجام تمهیدات لازم، به هم وطنان توصیه کرد  از استقرار در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها خودداری کنند .

وی همچنین با اشاره به بارش برف، ایجاد کولاک و نیز احتمال سقوط بهمن در جاده های کوهستانی، از هم وطنان خواست از تردد در محورهای کوهستانی خودداری و در صورت تردد اضطراری، تجهیزات زمستانه نظیر زنجیرچرخ و آذوقه همراه داشته باشند. 

نظر شما:

security code