khanekhodro

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان از وقوع ۱۰۵ مورد ریزش کوه، رانش زمین و انسداد موقت در محورهای اصلی، فرعی، روستایی وکوهستانی استان در هفته گذشته خبر داد.

وقوع ۱۰۵ ریزش و رانش زمین و انسداد محورها در گیلان

کلانشهر : سبحان اله علیپور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : در پی وقوع این حوادث در طول محورهای استان، بلافاصله اکیپ های راهداری ریزش ها را با حجم ۱۷ هزار متر مکعب جمع آوری و پاکسازی کردند.

وی گفت : این ریزش و رانش ها در محورهای اصلی، فرعی، روستایی و کوهستانی شهرستان های لاهیجان، رودبار، رودسر، رضوانشهر، املش، آستارا، لنگرود، فومن، شفت و ماسال، تالش و سیاهکل به وقوع پیوسته است.

وی بیشترین ریزش و رانش ها را در این مدت مربوط به محورهای شهرستان های رودبار، رضوانشهر، لنگرود، رودسر، و تالش عنوان کرد و افزود : با تلاش و اهتمام بی وقفه راهداران این مسیرها بلافاصله از ریزش گل و لای پاکسازی شدند.

علیپور همچنین از بازگشایی پل کنار گذر رودبار در جاده لوشان - طارم که از روز جمعه به علت طغیان رودخانه شاهرود غیرقابل تردد شده بود، خبر داد.

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان گفت : هرسال اواخر فروردین ماه این پل به دلیل بارندگی‌های فصلی مسدود شده و به زیر آب می‌رود.


ایرنا

نظر شما:

security code