khanekhodro

کارشناس هواشناسی گیلان از کاهش ۵ تا ۱۰ درجه ای دمای هوا خبر داد و خاطرنشان کرد: فردا آسمان گیلان در اغلب نقاط ابری و همراه با بارندگی و وزش باد است و احتمال بارش برف در ارتفاعات وجود دارد.

برف و باران در گیلان / افزایش نسبی دما از سه شنبه

کلانشهر : مازیار غلامی در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه آسمان گیلان امروز قسمتی ابری تا ابری و مه آلود است، اظهار کرد: در برخی از ساعات به ویژه از عصر و شب احتمال بارندگی، وزش باد، رعد و برق و تگرگ وجود دارد.

وی بیشینه و کمینه دمای هوای رشت را به ترتیب ۱۴ و ۹ درجه سانتی گراد دانست و افزود: نقشه های هواشناسی نشان دهنده استقرار توده هوای کم و بیش ناپایدار در منطقه است.

کارشناس هواشناسی گیلان از کاهش ۵ تا ۱۰ درجه ای دمای هوا خبر داد و خاطرنشان کرد: نفوذ تدریجی توده هوای سرد و تقویت ناپایداری طی ۴۸ ساعت آینده بارندگی و وزش باد، رعد و برق و احتمال تگرک پیش بینی می شود.

غلامی، با بیان اینکه فردا آسمان گیلان در اغلب نقاط ابری و همراه با بارندگی بهاری و وزش باد است، عنوان کرد: احتمال بارش برف در ارتفاعات نیز وجود دارد، اما به تدریج از ظهر روز سه شنبه ضمن پایداری هوا، روند افزایش نسبی دما تا اواخر هفته مورد انتظار است.

وی خواستار عدم تردد و توقف مردم در حاشیه رودخانه ها شد و گفت: احتمال آبگرفتگی، مه آلود بودن هوا، لغزندگی سطح جاده ها، بالا آمدن آب رودخانه ها، سیلابی شدن مسیل ها، رانش و لغزش و صاعقه وجود دارد.


ایسنا