khanekhodro

مدیرعامل سازمان حمل بار و مسافر شهرداری رشت گفت: تاکسیرانان در این کلانشهر باید تنها ۲ مسافر در عقب تاکسی سوار کنند.

تاکسی های رشت فقط مجاز به سوار کردن دو مسافر در عقب خودرو هستند

کلانشهر : محمد نوری هریس روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سوارکردن سه مسافر در عقب تاکسی ها ممنوع است و این مهم به اطلاع تمامی تاکسیرانان کلانشهر رشت رسیده است.

وی با اشاره به نقش مهم شهروندان در باره رعایت مسایل بهداشتی خاطر نشان کرد: شهروندان ضمن اینکه به مسایل بهداشتی توجه دارند خودشان نیز باید بر پروتکل های بهداشتی ارائه شده از جمله مواردی مبنی بر سوار شدن دو نفر در عقب صندلی تاکسی ها نظارت کنند و در صورت تخلف به بازرسان اطلاع دهند.

وی ضمن قدردانی از رانندگان تاکسی در کلانشهر رشت برای جابجایی مسافران بیان داشت: رانندگان تاکسی نیز بر موضوع سوارکردن دو نفر در عقب صندلی و یک مسافر در جلوی صندلی در مجموع سه مسافر توجه داشته و این مهم را به طور جدی اجرا کنند.

نوری هریس با اشاره به ارائه آموزش های لازم به تاکسیرانان برای پیشگیری از انتشار ویروس کرونا اظهار داشت: تمام توصیه ها مبنی بر ضدعفونی خودروها، استفاده از ماسک و دستکش به آنان ارایه شده است.

مدیرعامل سازمان حمل بار و مسافر شهرداری رشت خاطرنشان کرد: نرخ کرایه نیز به همان روال قبل است و رانندگان حق گرفتن مبلغ اضافه از مسافران را ندارند.


ایرنا