khanekhodro

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

کرونا آتش زیر خاکستر است / نباید حساسیت مردم کم شود


۱۳۹۹/۰۱/۲۸ - ۰۹:۳۶ | کد خبر: ۶۵۴۸ چاپ
کرونا آتش زیر خاکستر است / نباید حساسیت مردم کم شود

کلانشهر: سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، کرونا را مانند آتش زیر خاکستر دانست و گفت: کنترل و مهار کرونا به معنی پایان داستان نیست و این ویروس در بستر جامعه وجود دارد.

دکتر محمدرضا نقی پور در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به وضعیت بیماری کرونا در استان گیلان، اظهار کرد: اگرچه در حال حاضر کرونا تحت مدیریت است و نسبت به روزهای اوج بیماری در اسفندماه شرایط بهتری داریم، اما کرونا مانند آتش زیر خاکستر است و رفتارهای اشتباه مردم می تواند پیک دوم بیماری را آغاز کند.

وی با بیان اینکه زنجیره انتقال ویروس کرونا کماکان در سطح استان فعال است، افزود: هم اکنون تعداد زیادی از هم استانی های ما درگیر کرونا هستند لذا باید نسبت به این اپیدمی احساس نگرانی شدید کنیم، اما متاسفانه برخی از رفتارها در جامعه این نگرانی را نشان نمی دهد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، کنترل موج افسارگسیخته کرونا در استان را حاصل فداکاری کادر درمانی و همکاری مردم دانست و یادآور شد: نباید فراموش کنیم که دستاورد مهار اپیدمی خیلی ارزان ایجاد نشده و زحمت فراوانی کشیده شده است و باید از از این دستاورد حفاظت کنیم.

نقی پور، از مردم خواست نسبت به کرونا دچار کاهش حساسیت نشوند و خاطرنشان کرد: کنترل و مهار کرونا به معنی پایان داستان نیست و این ویروس در بستر جامعه وجود دارد لذا ماندن در خانه همچنان بهترین راهکار برای جلوگیری از ابتلا به کروناست.

وی با بیان اینکه کلیه توصیه های وزارت بهداشت همچون رعایت اصول حفاظت فردی، فاصله گذاری اجتماعی، قرنطینه خانگی و پرهیز از حضور غیر ضروری در تجمعات برقرار است، یادآور شد: نباید به سمت دوباره شعله ور شدن کرونا برویم.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان مردم را در خط اول مقابله با کرونا دانست و اضافه کرد: مردم با رفتار خودشان باید این بیماری را در سطح جامعه کنترل کنند لذا باید مثل روزهای گذشته کرونا را جدی بگیریم، زیرا موج دوم می تواند بازگردد.