khanekhodro

مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به اینکه پایان هفته بارانی برای استان پیش بینی می شود، گفت: این شرایط تا اوایل هفته آینده ادامه دارد.

پایان هفته بارانی در گیلان / دمای هوا کاهش می یابد

کلانشهر : محمد دادرس در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه آسمان اکثر نقاط استان گیلان در روزهای گذشته صاف و آفتابی بوده و این شرایط تا عصر امروز نیز ادامه دارد، اظهار کرد: بر اساس نقشه‌های هواشناسی جریانات جنوبی در استان حاکم است.

وی با اشاره به حاکم بودن شرایط پایدار در استان گیلان، افزود: در نقاط مختلف استان شاهد افزایش دما خواهیم بود و شرایط وزش باد گرم برای مناطق جنوبی و جنوب شرقی استان و احتمال ریزش بهمن در نقاط مرتفع و مستعد فراهم می‌شود.

مدیرکل هواشناسی گیلان با پیش بینی مه صبحگاهی برای صبح روز پنجشنبه، ادامه داد: از عصر امروز به تدریج با نفوذ توده هوای ناپایدار به منطقه، افزایش ابر، کاهش نسبی دما، بارندگی و وزش باد برای استان پیش بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه بارندگی‌های پراکنده و رگباری یکی دیگر از پدیده‌های غالب از عصر امروز برای استان گیلان است، گفت: ماهیت بارش‌های بهاری رگباری همراه با رعد و برق و در ساعات و در برخی مناطق شدید خواهد بود.

دادرس با اشاره به اینکه این سامانه تا صبح شنبه هفته آتی در استان فعال خواهد بود، گفت: از عصر امروز بر ارتفاع موج دریا نیز اضافه شده و شرایط برای انجام فعالیت‌های مرتبط نامناسب خواهد بود.


مهر