khanekhodro

شش راه برای مهار دندان درد در ایام کرونا


۱۳۹۹/۰۲/۰۱ - ۱۶:۳۴ | کد خبر: ۶۶۱۵ چاپ
شش راه برای مهار دندان درد در ایام کرونا

کلانشهر: در صورتی که علائم جدی عفونت را نداشته باشید می‌توانید مدت کوتاهی با کمک راهکارهای خانگی به طور موقت درد دندان خود را کاهش دهید.

غرغره آب‌نمک

یک قاشق مرباخوری نمک را در یک فنجان آب جوش حل کرده و با آن دندان‌درد خود را تسکین دهید. محلول آب‌نمک راه خوبی برای پاک کردن محیط دهان از آلودگی‌ها بوده و تورم و درد را کاهش می‌دهد. اول اجازه دهید محلول کمی خنک شود و سپس دست‌کم ۳۰ ثانیه آن را در دهان بچرخانید و تف کنید. هر چند بار که لازم است طی روز این کار را تکرار کنید.

سیر خام

سیر در طب سنتی بسیار مرکز توجه است، زیرا می‌تواند با ویروس‌ها و باکتری‌ها مبارزه کند. یک حبه سیر را خرد کرده و اجازه دهید ۱۵ دقیقه بماند تا ترکیبات مفید آن فعال شود. سپس می‌توانید آن را با کمی نمک ترکیب کرده و خمیر حاصل را مستقیماً روی دندان مورد نظر بگذارید یا یک حبه سیر را با دندانی که درد می‌کند بجوید. این کار را دو تا سه بار در روز تکرار کنید.

خمیر زردچوبه

خمیر زردچوبه ترکیبی از خواص ضدمیکروبی و ضدویروسی زردچوبه و روغن نارگیل است که می‌تواند با درد ناشی از عفونت مبارزه کرده و قرمزی لثه، بوی بد دهان و لکه‌های دندان را نیز از بین ببرد. یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل را با یک‌دوم قاشق مرباخوری پودر زردچوبه و چند قطره روغن نعنا فلفلی ترکیب کنید و مسواک خود را مرطوب کرده و به این خمیر آغشته کنید.

جویدن آدامس

شکسته شدن دندان یا افتادن پُرکردگی دندان می‌تواند برای افراد دردناک باشد. برای این که این درد را موقتاً تسکین بدهید، قبل از مراجعه به دندانپزشک می‌توانید یک آدامس با طعمی ملایم با سمت مخالف دندانی که درد می‌کند بجوید و سپس آدامس جویده شده را مستقیماً روی دندان مورد نظر قرار دهید تا بدن وسیله از دردی که شما را آزار میدهد به صورت موقت نجات یابید.

عصاره نعنا فلفلی

عصاره نعنا فلفلی یک ضدعفونی‌کننده موثر در برابر پاتوژن‌های دهانی است. بهترین کار این است که یک قاشق مرباخوری برگ‌های نعنا فلفلی را به مدت ۲۰ دقیقه دم کرده و چای درست کنید و سپس آن را بنوشید. این دم‌نوش سردردهای ناشی از دندان دردتان را تسکین می‌دهد. همچنین می‌توانید یک عدد چای کیسه‌ای خیس‌خورده و گرم را روی دندان مورد نظر بگذارید.

عصاره وانیل

عصاره وانیل به دو صورت برای تسکین درد دندان اثر می‌کند، زیرا حاوی الکل است که عاملی بی‌حس‌کننده می‌باشد و بعدی اینکه رایحه وانیل می‌تواند آرامش‌بخش بوده و به شما کمک کند اضطراب و بی‌قراری ناشی از دندان‌درد خود را کاهش بدهید. مقدار کمی عصاره وانیل را روی انگشتان زده و به دندان و لثه‌های اطرافش بمالید. روزی دو تا سه بار این کار را انجام دهید.

 

باشگاه خبرنگاران جوان