khanekhodro

سخنگوی علوم پزشکی گیلان :

نسبت به برنامه های پیشگیرانه از شیوع کرونا مسئولانه رفتار کنیم


۱۳۹۹/۰۲/۰۲ - ۱۱:۳۲ | کد خبر: ۶۶۲۴ چاپ

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی گیلان گفت: همه باید به تمامی توصیه ها و برنامه های پیشگیری از انتشار ویروس کرونا همانند گذشته پایبند باشیم و نسبت به آنها و سلامت خود، خانواده و جامعه مسئولانه رفتار کنیم.

نسبت به برنامه های پیشگیرانه از شیوع کرونا مسئولانه رفتار کنیم

کلانشهر : دکتر محمدرضا نقی پور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به برداشته شدن محدودیت های سفرهای استانی افزود: به دلیل اینکه استان مسافر پذیری هستیم، دلهره و دغدغه جدی حضور و سفر مسافران به گیلان را داریم.

وی اظهار داشت: در طرح فاصله گذاری هوشمند هر قدمی که برداشته می شود باید با دقت و خیلی با احتیاط انجام شود تا مبادا علائمی از برگشت موج جدید اپیدمی کرونا بروز یابد.

وی خاطر نشان کرد: تمام توصیه هایی که از ابتدا به مردم ارائه شده از جمله فاصله گذاری هوشمند و اجتماعی باید مورد توجه جدی همگان قرار گیرد.

وی با تاکید بر ضرورت توجه اصناف به برنامه ها و توصیه های پیشگیری از انتشار ویروس کرونا، بیان داشت: برای تمامی اصناف جز به جز توصیه هایی ارائه شده که توجه و رعایت آن برای پیشگیری از انتشار ویروس ضروری است.

وی اظهار داشت: همکاری تمامی اصناف و مردم در این مدت جای قدردانی دارد و همین تعامل بود که در مدت دو ماه گذشته توانستیم این ویروس را تحت کنترل نسبی درآوریم که البته باید این روند امیدوار کننده را با عزم همگانی ادامه دهیم.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان گیلان با تاکید بر اینکه برای پیشگیری از انتشار ویروس کرونا باید با احتیاط رفتار کنیم، خاطر نشان کرد: بارها گفته شده که ویروس کرونا خطرناک است، شاید یک صبح از خواب بیدار شویم، شرایط را دگرگون ببینیم بنابراین نمی توان خیلی به وضع موجود اعتماد کرد.

وی ضمن توصیه به گروه های پرخطر شامل افراد بالای ٦٠ سال، دارای بیماران قلبی و عروقی، تنفسی، دیابت و فشار خون برای مراقبت بیشتر، افزود: این گروه ها باید خیلی مواظب باشند زیرا این افراد می توانند به نوع شدید بیماری مبتلا شوند.


ایرنا