khanekhodro

نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در گیلان:

لغو محدودیت ترددهای بین شهری فاجعه بار است


۱۳۹۹/۰۲/۰۲ - ۱۱:۴۵ | کد خبر: ۶۶۲۷ چاپ
لغو محدودیت ترددهای بین  شهری فاجعه بار است

کلانشهر: محمد حسین قربانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، لغو و برداشته شدن محدودیت تردد بین استانی را در ایام تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها فاجعه‌بار خواند و اظهار داشت: این دست از اقدامات امکان دارد شروع پیک مجدد کرونا را به‌ویژه در استان‌های پرخطری مانند گیلان به‌‌دنبال داشته باشد.

نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در گیلان برداشته شدن محدودیت تردد بین استانی را در شرایط فعلی خطرناک اعلام کرد و بیان داشت: گیلان از جمله استان‌های محوری شیوع ویروس کرونا در کشور و کانون بحران محسوب می‌شود و اگر اقدامات لازم به خوبی انجام نشود شروع پیک دوم کرونا در آن دور از انتظار نیست.

قربانی با تأکید بر اینکه در شرایط حساس فعلی عدم رعایت مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا پیک مجدد این بیماری را به همراه دارد تصریح کرد: شروع کسب و کارها و اصناف کم‌خطر همراه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله اقداماتی است که در راستای پیشگیری از شیوع ویروی کرونا نسبت به انجام آن اقدام شد.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه پروتکل‌های مبارزه با کرونا ویژه اصناف پرخطر هم تهیه و ابلاغ می‌شود ابراز داشت: ما نیز قبول داریم که شیوع این بیماری اثرات مخرب و تبعات سختی برای کسب و کارها داشته و امیدواریم با رعایت پیوست سلامت مشکلات به تدریج برطرف شود.

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ویروس کرونا ثابت کرده که فقیر، غنی، مرز و کشور نمی شناسد رعایت اصول بهداشتی توسط مردم را ضروری خواند و گفت: فاصله‌گذاری هوشمند و اجتماعی اگر به درستی در کشور و استان گیلان اجرایی شود مهار ویروس کرونا امکان‌پذیر است.

به گزارش تسنیم کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت و درمان دیروز آخرین آمارها از شیوع ویروس کرونا در کشور را مطرح کرد و با بیان اینکه طبق یافته‌های قطعی آزمایشگاهی هزار و 294 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در کشور شناسایی شدند تعداد کل بیماران مبتلا شده به این بیماری را 83 هزار و 505 نفر اعلام کرد.

وی از بهبود یافتن 59 هزار و 273 نفر از بیماران مبتلا به این بیماری و ترخیص آنان خبر داد؛ علاوه بر این‌ها بر اساس آمارهای وزارت بهداشت در طول ساعات گذشته 91 نفر از بیماران مبتلا به کووید 19 در کشور جان خود را از دست دادند به‌طوری‌که شمار جان‌باختگان این بیماری در کشور تا دیروز مجموعاً به 5 هزار و 208 نفر رسید.

طبق اعلام سخنگوی وزارت بهداشت و درمان 3 هزار و 389 نفر از بیماران مبتلا به کووید 19 در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون 353 هزار و 12 آزمایش تشخیص کووید 19 نیز در سراسر کشور انجام شده است.