احداث مکانی برای نگهداری سگ های ولگرد رشت

مدیر هماهنگی و نظارت خدمات شهری شهرداری رشت از احداث مکانی برای نگهداری سگ های ولگرد و بدون صاحب توسط شهرداری رشت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، بشردانش در بازدید از محل احداث نگهداری سگ های بدون صاحب گفت: سازمان مدیریت پسماند براساس شیوه نامه ابلاغی وزارت کشور مبنی بر احداث مکانی برای نگهداری از سگ‌های بدون صاحب پس از اخذ تایید های مربوط به محیط زیست اقدام به تسطیح، راه سازی، محصور کردن و شروع عملیات ساختمانی در زمینی مکانی به متراژ 6هزار و ۳۹۴ متر مربع در محدوده کود آلی واقع در لاکان کرده است.

وی افزود: ساختمان در حال ساخت با برخورداری از امکاناتی همچون ساختمان اداری، آشپزخانه، اتاق جراحی، سالن ریکاوری و داروخانه در حال احداث است.

بشردانش با اشاره به بند ۱۵ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها تصریح کرد: جلوگیری از شیوع امراض مسری انسانی و حیوانی و جمع آوری حیوانات بدون صاحب، مریض، مزاحم از وظایف شهرداری است که در همین راستا سگ ها پس از زنده‌گیری به محل نگهداری انتقال داده و در صورت بیمار بودن مراحل درمان و واکسیناسیون و جراحی های لازم توسط دامپزشک مورد تایید انجام می پذیرد.

وی با بیان اینکه جمع آوری سگ ها از سطح شهر به صورت روزانه توسط پیمانکار سازمان مدیریت پسماند انجام می‌گیرد، گفت: با توجه به تماسهای شهروندان با سازمان و سامانه ۱۳۷ مبنی بر تجمیع و مزاحمت سگ های بدون صاحب اکیپ مجهز زنده گیری بدون هیچ گونه سلاحی به محل مورد نظر مراجعه و مبادرت به جمع آوری و کنترل سگ های بدون صاحب می کند.