khanekhodro

بازار داغ خریدوفروش وام ازدواج در اینترنت


۱۳۹۹/۰۲/۰۸ - ۰۹:۱۵ | کد خبر: ۶۷۲۶ چاپ
بازار داغ خریدوفروش وام ازدواج در اینترنت

کلانشهر: معاون ساماندهی امور جوانان گفت: متاسفانه شاهد وجود آگهی‌های فروش وام ازدواج در فضای مجازی هستیم به همین منظور از پلیس فتا و نهادهای قضایی درخواست برخورد قانونی با این موارد را داریم.

به گزارش مهر، محمد مهدی تندگویان افزود: طی چند سال اخیر فروش وام ازدواج در فضای مجازی رواج یافته ما نیز تذکرات لازم را به نهادهای مسئول داده‌ایم اما تاکنون برخورد خاصی با این موارد نشده است. اخیراً با پلیس فتا نیز مکاتباتی در خصوص برخورد با آگهی‌های تبلیغاتی فروش وام ازدواج داشتیم و امیدوارم برخورد قانونی منجر به پایان یافتن این موضوع شود.

به علاوه در پیام رسان‌ها و برنامه‌های متعدد نیز آگهی‌های مشاوره برای دریافت وام ازدواج یا انتقال غیر قانونی وام در حال فعالیت هستند که با دریافت مبالغی، اقدام به کلاهبرداری در این زمینه می‌کنند.

وی با تاکید بر لزوم توجه جوانان برای عدم افتادن به دام کلاهبرداران مجازی در این زمینه، تصریح کرد: این موارد را به مرجع قانونی اطلاع داده‌ایم و مردم نیز باید نسبت به این اقدامات جعلی هوشیار باشند.

پیش‌تر نیز فروش انواع وام‌ها در کشور رواج داشته اما فروش وام ازدواج موضوع دیگری است چرا که با شخصیت یک انسان مرتبط است و نمی‌توان برای دریافت وام با زندگی افراد بازی یا از آنها سوء استفاده کرد.

تندگویان با اشاره بر علل افزایش آگهی‌های فروش وام ازدواج، خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش مبلغ وام باید شرایط و ضوابط خاصی برای متقاضیان لحاظ و جامعه هدف واقعی دریافت کنندگان وام مشخص شود تا زمینه برای سو استفاده از این موضوع، فراهم نشود.

 

آفتاب یزد

نظر شما:

security code