khanekhodro

نماینده وزیر بهداشت در گیلان:

هیچ جای گیلان در وضعیت سفید نیست


۱۳۹۹/۰۲/۰۸ - ۱۲:۴۶ | کد خبر: ۶۷۳۳ چاپ

نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت، درمان در مدیریت کرونا در گیلان تاکید کرد: هنوز هیچ جایی از استان از نظر شیوع کرونا در وضعیت سفید قرار ندارد و همچنان در معرض خطر هستیم.

هیچ جای گیلان در وضعیت سفید نیست

کلانشهر: دکتر محمد حسین قربانی روز دوشنبه در گفت و گو اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: شاید وضعیت سفید در برخی نقاط کشور وجود داشته باشد اما هنوز هیچ جای گیلان در وضعیت سفید قرار ندارد و مردم نباید بحران کرونا را عادی قلمداد کنند.

وی اظهار داشت: اگرچه روند کاهشی ابتلا به کرونا را در کشور شاهدیم اما اینکه تصور شود این بحث پایان یافته، اشتباه بزرگی است و همچنان باید گام به گام در راستای کاهش دامنه نفوذ این ویروس و آمار مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ گام برداریم.

وی تصریح کرد : هم اکنون در وضعیت بیم و امید هستیم؛ هر چند وضعیت آمار مبتلایان و فوتی ها در استان در شرایط نسبتا پایداری قرار دارد، اما دغدغه شدیدی برای بحران جدید در اثر بی توجهی ها به بهداشت فردی، توصیه ها بهداشتی و درخانه ماندن داریم.

وی عنوان کرد : آنچه برای ما اهمیت دارد و به شدت هم مورد توجه و تاکید است رعایت اصول اولیه بهداشت فردی و فاصله گذاری هاست که در چند روز اخیر به دلیل برخی مسائل و رفتارها، نگرانی های جدی را برای ما ایجاد کرده است.

نماینده وزیر بهداشت، درمان در مدیریت کرونا در گیلان تاکید کرد : مردم باید با قوت و شدت بیشتری نسبت به قبل در رعایت بهداشت فردی و توصیه ها و اصول اولیه بهداشتی، پرهیز از دست دادن و روبوسی و غیره عمل نمایند به گونه ای که رعایت این اصول در آنها درونی شده و جزئی از زندگی عادی شان شود تا سلامت خود و خانواده شان حفظ شود.

وی یادآور شد: وقتی ویروسی مهاجم در بین ما و جامعه ماست و راهکار درمانی و پیشگیرانه خاصی برای غلبه بر آن نیست جز رعایت بهداشت فردی؛ بنابراین بر همگان فرض است که در این راستا عمل نمایند.

گیلان از جمله کانون های کرونا در کشور بود که از ابتدای شیوع این ویروس به شدت درگیر شد.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت و درمان نیز تاکنون ۳۵۴۰۸ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۲۵۱۷ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۱۱ هزار و ۶۷۹ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

 

ایرنا** اصلاحیه کلانشهر: خبرگزاری ایرنا آمار چند روز پیش مبتلایان و فوت‌شدگان مبتلا به کرونا را منتشر کرده است.‌ درحالی که بر اساس آمارهای وزارت بهداشت تا پایان دیروز شمار مبتلایان به کرونا در کشور به ۹۰۴۸۱ تن رسیده است و متاسفانه ۵۷۱۰ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

کلانشهر به دلیل بازنشر خبر ایرنا بر خود لازم می‌داند تا اشتباه صورت گرفته در خبر این خبرگزاری را اعلام کند.

شایان ذکر است که تا این لحظه طبق اعلام سخنگوی وزارت بهداشت شمار مبتلایان ۹۱۴۷۲ تن و شمار جان باختگان به ۵۸۰۶ نفر رسیده است.