khanekhodro

پس از ببرها و گربه ها راسوها نیز ناقل کرونا شدند

کلانشهر: مقامات هلند اعلام کردند که راسوهای ۲ پرورشگاه حیوانات در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند!

بعد از ابتلای چند حیوان به بیماری کرونا و مثبت بودن تست آنها، این بار  دو مرکز پرورش راسو در هلند اعلام کردند که راسوهای این دو مرکز به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند!

پایگاه خبری "یورونیوز" نوشت، مقامات هلند روز یکشنبه دو پرورشگاه راسو در جنوب این کشور را به دلیل شیوع ویروس کرونا در میان حیوانات این دو مرکز قرنطینه کردند.

این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که تست کرونای راسوهای مینک (Mink) مثبت اعلام شد؛ احتمال داده می‌شود که این راسوها از طریق تماس با انسان به ویروس کرونا (کووید19) مبتلا شده‌اند.

این دو پرورشگاه در شرق شهر "آیندهوون" در استان "برابانت" قرار دارند؛ این استان یکی از کانون‌های شیوع ویروس کرونا در هلند است.

وزارت کشاورزی هلند با انتشار بیانیه‌ای در مورد قرنطینه این دو پرورشگاه اعلام کرد: «مینک‌ها علائم مختلفی از بیماری از جمله مشکل تنفسی داشتند؛ از آنجا که شماری از کارکنان علائم ابتلا به کرونا داشتند، گمان می‌کنیم که آنها ناقل بیماری به راسوها بوده‌اند.»

وزارت کشاورزی هلند در عین حال تاکید کرده است که تاکنون شواهدی مبنی بر نقش حیوانات در شیوع بیماری کرونا به دست نیامده است؛ وزارت کشاورزی هلند با این حال مسیرهای منتهی به دو پرورشگاه راسوهای مینک را مسدود کرده است.

دولت هلند همچنین از پرورشگاه های مینک در سراسر این کشور خواسته است تا مشکلات تنفسی در میان این راسوها یا افزایش شمار مرگ و میر در میان آنها را به مقامات گزارش کنند.

پیشتر نیز برخی حیوانات مانند ببر و گربه نیز در نیویورک آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

نظر شما:

security code