khanekhodro

افزایش ۹۳ درصدی ورود خودروها به گیلان


۱۳۹۹/۰۲/۰۸ - ۱۳:۳۰ | کد خبر: ۶۷۳۵ چاپ

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان گفت: از اول تا هفتم اردیبهشت ماه ورودی خودروها به استان نسبت به هفته قبل از آن بیش از ۹۳ درصد افزایش یافت.

افزایش ۹۳ درصدی ورود خودروها به گیلان

کلانشهر: سبحان اله علیپور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی این مدت ۲۴۱ هزار و ۲۲۵ دستگاه خودرو وارد استان و۲۲۳ هزار و ۵۸۷ وسیله نقلیه از گیلان خارج شده اند که آمار ورودی به استان افزایش ۹۳ درصدی و خودروهای خروجی هم ۵۵ درصد نسبت به هفته گذشته رشد دارد.

وی بیشترین میزان ورودی را از طریق محور آزادراه قزوین - رشت با تعداد ۹۸ هزار و ۴۱ دستگاه وسیله نقلیه و پس از آن محور رامسر- چابکسر با تعداد ۷۰ هزار و ۳۱۱ وسیله نقلیه عنوان کرد.

علیپور همچنین بیشترین میزان خودروهای خروجی را از طریق محور آزادراه رشت- قزوین به تعداد ۸۶ هزار و ۷۲۴ وسیله نقلیه عنوان کرد.

به گفته علیپور؛ بیشترین آمار خودروهای ورودی به استان در فاصله زمانی اول تا هفتم اردیبهشت ماه؛ مربوط به روز چهارشنبه سوم اردیبهشت با تعداد۳۸ هزار و ۸۱۸ وسیله نقلیه و بیشترین خروجی هم مربوط به روز جمعه پنجم اردیبهشت ماه به ۴۳ هزار و ۹۰۸ دستگاه خودرو بوده است.

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان تصریح کرد: بر اساس آخرین آمار دریافتی از ۴۲ دستگاه تردد شمار در استان طی ۲۴ ساعت گذشته؛ محور آستانه اشرفیه - لاهیجان با متوسط تردد ساعتی یک هزار و ۲۰۹ وسیله نقلیه و با سرعت متوسط ۶۸ کیلومتر در ساعت و پس از آن محور لاهیجان - آستانه اشرفیه با متوسط تردد ساعتی (یک هزار و ۱۹۸ وسیله نقلیه) و با سرعت متوسط ۷۱ کیلومتر در ساعت پرترددترین محورهای استان از نظر میزان تردد در استان بوده اند.

از اول اردیبهشت ماه محدودیت های ترددی بین استان ها لغو شده است.

گیلان دومین استان درگیر شیوع کرونا در کشور بود و اکنون بر اساس اعلام مسئولان همچنان همه نقاط استان آلوده است وهیچ نقطه وضعیت سفید ندارد.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی نیز تاکنون ۳۵۴۰۸ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۲۵۱۷ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۱۱ هزار و ۶۷۹ نفر نیز بهبود یافته‌اند.


ایرنا