khanekhodro

رئیس کمیسیون عمران مجلس:

بانک ها دستورالعمل تعویق سه ماهه اقساط مسکن را اجرا کنند


۱۳۹۹/۰۲/۰۹ - ۱۷:۰۹ | کد خبر: ۶۷۵۵ چاپ

رئیس کمیسیون عمران مجلس ضمن درخواست از بانک‌ها برای اجرای دستورالعمل بانک مرکزی جهت تعویق در پرداخت اقساط تسهیلات مسکن از سوی مشتریان، گفت: مردم در شرایط بحران کرونا عملا درآمدی برای پرداخت تسهیلات مسکن ندارند.

بانک ها دستورالعمل تعویق سه ماهه اقساط مسکن را اجرا کنند

کلانشهر: محمدرضا رضایی‌کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با اشاره به مشکلات ایجاد شده برای افرادی که از تسهیلات مسکن در شرایط بحران کرونا استفاده کرده‌اند، گفت: در شرایط موجود بسیاری از کسب و کارها به دلیل شیوع بیماری کرونا با مشکلاتی روبه‌رو شده است، بنابراین افراد توانایی پرداخت اقساط مسکن را حداقل تا 3 ماه آینده ندارند.

وی با بیان اینکه بانک مرکزی، همزمان با شیوع بیماری کرونا، در دستورالعملی بانک‌ها را موظف کرده که نسبت به تعویق اقساط تا سه ماه آینده اقدام کنند، اظهار داشت: طبق این دستورالعمل از بانک‌ها خواسته شده که جریمه اقساط به تسهیلات تعلق نگیرد که این شامل تسهیلات مسکن نیز می‌شود.

رئیس کمیسیون عمران مجلس اضافه کرد: طبق شواهد موجود، بانک‌ها در پیامک‌هایی از مشتریان درخواست کرده‌اند که نسبت به پرداخت اقساط تسهیلات مسکن اقدام کنند که این در شرایط بحران کرونا خلاف رویه جاری است.

رضایی‌کوچی افزود: در شرایط موجود که بحران کرونا بر کسب و کارها سایه انداخته و آنها را دچار رکود  یا حتی تعطیلی کرده است، بانک‌ها می‌بایست تعامل بیشتری با مشتریان در پرداخت اقساط داشته باشند.

وی ضمن درخواست از بانک‌ها برای اجرای دستورالعمل بانک مرکزی جهت تعویق در پرداخت اقساط تسهیلات مسکن از سوی مشتریان، گفت: مردم در شرایط بحران کرونا عملا درآمدی برای پرداخت تسهیلات مسکن ندارند، اگر بازپرداخت این تسهیلات به سرعت تعلیق نشود، مردم نه تنها نمی‌توانند اقساط تسهیلات را پرداخت کنند، بلکه باید جریمه دیرکرد آن را نیز جبران کنند که این فشار مضاعفی را به خانوادهها تحمیل خواهد کرد. 

رئیس کمیسیون عمران مجلس در پایان خاطرنشان کرد: تعلیق نکردن سه ماهه اقساط تسهیلات مسکن در شرایط شیوع بیماری کرونا قابل پذیرش نیست.


تسنیم

نظر شما:

security code