khanekhodro

«سینما ماشین» تجربه  جدیدی که کویید ۱۹ به ارمغان آورد

کلانشهر: ویروس کرونا ما را به تجربه‌های جدیدی واداشت و شاید اگر کرونا نبود خیلی چیزها را تجربه نمی‌کردیم.

«سینما ماشین» تجربه جدیدی نیست، اما برای نسلی که این تجربه را حداقل در چند سال گذشته نداشته تجربه جدید و هیجان انگیزی است.

پارکینگ برج میلاد شامگاه جمعه ۱۲ اردیبهشت در دو سانس ۲۱ و ۲۳ در هرسانس میزبان ۱۶۰ ماشین بود تا علاقه مندان سینما به تماشای «خروج» ابراهیم حاتمی کیا، در ماشین‌هایشان بنشینند و فیلم را ببینند.

در ادامه تجربه خبرنگار ایسنا را از یک سانس نمایش فیلم «خروج» در ماشین می‌خوانید:

برای ورود به پارکینگ شیشه جلوی ماشین‌ها علاوه بر ضدعفونی، تمیز می‌شود تا شما که این بار بخشی از پرده سینما، شیشه جلوی ماشین‌تان است، با وضوح بیشتر فیلم ببینید.

پس از چک کردن و اعلام اینکه در کدام ردیف می‌توانید ماشین خود را پارک کنید، دست اندرکاران برگزاری تاکید دارند که چراغ‌های ماشین را خاموش کنید و وارد پارکینگ شوید.

البته اگر ماشین شاسی بلند داشته باشید که مانع دید دیگران بشود در ردیف آخر باید پارک کنید.

از سوی دیگر مرتب تاکید می‌شود در طول نمایش فیلم،چراغ‌های ماشین خاموش باشد تا مزاحم فیلم دیدن دیگران نشود و اگر تصمیم گرفتید در اواسط فیلم از پارکینگ خارج شوید، باید با چراغ‌های خاموش حرکت کنید.

این بار شما تمام مناسبات فیلم دیدن در سالن سینما را می‌توانید فراموش کنید از جمله اینکه می‌توانید با بغل دستی‌تان حرف بزنید و به راحتی خوراکی مورد دلخواه‌تان را که از منزل آوردید، بخورید.

چای یا قهوه بنوشید و البته تلفن همراه را چک کنید. شاید این گزینه‌ها برای تماشاگر حرفه‌ای سینما گزینه‌های مناسبی نباشد، اما برای تماشاگری که بیش از دو ماه است بر پرده عریض سینما فیلم ندیده و دلش برای یک تجربه فیلم دیدن بر پرده تنگ شده است جذاب باشد.

 

به هرحال سینما ماشین برای روزهای کرونایی ما ، تجربه قابل تاملی است و فقط کافی است موج رادیوی ماشین‌تان را تنظیم کنید، صدای آن را بلند کنید و تصویر بزرگ روی پرده نصب شده را ببینید و گاهی هم صدای جیرجیرک‌های شب را در لحظات سکوت فیلم بشنوید، چون پارکینگی که در برج میلاد برای این موضوع در نظر گرفته شده، پارکینگ روباز است. البته این موضوع به نظر از لحاظ تنفسی و هوای پاک داشتن در هنگام تماشای فیلم تجربه بهتری است.

فعلا این طرح سینما ماشین هر شب ادامه دارد و دست اندرکارانش پیش بینی کرده‌اند برای فیلم‌های دیگر نیز آن را ادامه دهند؛ تجربه‌ای که علاوه بر فیلم دیدن برای برخی رفقا که بیش از دو ماه است یکدیگر را ندیده‌اند جذاب‌تر هم میشود وقتی در کنار هم و البته در ماشین‌های جدا فیلم دیدند و رفع دلتنگی کردند.

سینما ماشین البته برای سرنشین‌های جلوی ماشین که طبیعتا دو نفر می‌شود، تجربه جالب‌تری است چون در صندلی‌های عقب پرده عریض به خوبی دیده نمی‌شود. 

 

در طول نمایش فیلم «خروج» تقریبا هیچ صدای اضافه‌ای شنیده نمی‌شود و کیفیت صدای فیلم از طریق رادیو ماشین مناسب است.

در آخر هم فیلم تمام می‌شود و مخاطبان در سکوت و با چراغ خاموش از پارکینگ خارج می‌شوند در حالی که تجربه‌ای از فیلم دیدن را در خاطرشان نگه می‌دارند که تا پیش از کرونا نداشتند.

 

 

 

نظر شما:

security code