khanekhodro

مدیرکل امور بیمه‌شدگان سازمان تأمین اجتماعی گفت: برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، تمامی دفترچه‌های بیمه‌ای این سازمان به صورت هوشمند تا پایان اردیبهشت تمدید شده‌اند و نیازی به مراجعه حضوری افراد برای تمدید دفترچه‌ها نیست.

اعتبار دفترچه های درمانی تامین اجتماعی تمدید شد | نیازی به مراجعه حضوری نیست

کلانشهر: مهدی شکوری با بیان این مطلب اظهار داشت:‌ بر اساس مصوبه تأمین اجتماعی، برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، به صورت هوشمند تمامی دفترچه‌های بیمه‌ای این سازمان تا پایان اردیبهشت ماه تمدید شده است. 

وی گفت: ممکن است در بعضی از مراکز درمانی غیرملکی سازمان تأمین اجتماعی که این سازمان با آنها قرارداد دارد، در سیستم احقاق درمان، کد ملی بیمه‌شده را وارد نکنند و به مهر و تاریخ روی دفترچه توجه داشته باشند که ما با نامه‌نگاری‌هایی از آنها خواسته‌ایم که کد ملی بیمه‌شده را در این سیستم وارد کنند و در صورت استحقاق درمان، خدمات مورد نیاز را ارائه دهند.

شکوری گفت: در مراکز درمانی ملکی سازمان تأمین اجتماعی، بیمه شده نیاز به ارائه دفترچه ندارد و تنها با کد ملی می‌تواند خدمات درمانی لازم را دریافت کند.

مدیرکل امور بیمه‌شدگان سازمان تأمین اجتماعی ادامه داد: در آینده‌ نزدیک تصمیمات خوبی در خصوص سیستم تأمین اعتبار دفاتر درمانی اتخاذ می‌شود که کمتر نیاز به مراجعه بیمه‌شدگان به شعب تأمین اجتماعی و یا کارگزاری‌ها باشد. 

وی گفت: در حال حاضر با توجه به شیوع ویروس کرونا، بیمه‌شدگان می‌توانند تا پایان اردیبهشت ماه حق بیمه خود را پرداخت نکنند و از خدمات درمانی نیز استفاده کنند. به عبارت دیگر، افرادی که در آذر ماه ۹۸ لیست حق بیمه رد کردند، تا پایان اردیبهشت امسال می‌توانند از خدمات درمانی استفاده کنند و تمدید مجدد آن نیز در صورت بررسی‌های لازم اطلاع‌رسانی خواهد شد. 


فارس

نظر شما:

security code