khanekhodro

معاون کل وزارت بهداشت عنوان کرد؛

تغییر روش شناسایی بیماران کرونا/ به دنبال افراد کم علامت هستیم


۱۳۹۹/۰۲/۱۸ - ۱۶:۲۴ | کد خبر: ۶۸۹۶ چاپ

معاون کل وزارت بهداشت، از تغییر روش شناسایی بیماران مبتلا به کرونا در کشور خبر داد و گفت: ما به دنبال افراد کم علامت و بی علامت هستیم.

تغییر روش شناسایی بیماران کرونا/ به دنبال افراد کم علامت هستیم

کلانشهر: ایرج حریرچی، در بازدید از مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، افزود: مردم باید به محیط بیمارستان‌های کشور اطمینان کنند، زیرا جاهایی که اکنون پذیرش انجام می‌شود کاملاً ایمن است و نباید درمان بیماری‌های قلبی، سرطان، دیابت یا واکسیناسیون کودکان را به خاطر ترس از کرونا به تعویق بیندازند.

وی گفت: در داخل اتاق‌های عمل بیمارستان‌ها هیچ ویروسی وجود ندارد و تمام تجهیزات کاملاً عاری از میکروب (استریل) می‌شود، از طرفی تهویه هوای اتاق‌ها به صورت فشار مثبت است یعنی هوا هر لحظه به بیرون رانده می‌شود.

حریرچی افزود: اگر مردم درمان سایر بیماری‌ها را به تعویق بیندازند مرحله بیماری بالا می‌رود و موفقیت درمان کاهش می‌یابد از طرفی هزینه‌های درمان هم افزایش خواهد یافت.

معاون کل وزارت بهداشت با اشاره به افزایش آمار مبتلایان جدید به کرونا در روزهای اخیر، گفت: علت افزایش در برخی استان‌ها نظیر خوزستان این است که شروع همه گیری در این استان‌ها دیرتر اتفاق افتاده است، اما در مجموع تعداد مبتلایان جدید در کشور روندی نزولی دارد.

حریرچی افزود: نوع بیماریابی ما هم تغییر کرده است و افراد کم علامت و بی علامت شناسایی می‌شوند و همچنین افرادی هم که تماس نزدیک با بیماران داشته‌اند، آزمایش می‌شوند. در صورتی که در ماه‌های گذشته این موارد بررسی نمی‌شدند و ما فقط بیماران بستری در بیمارستان‌ها را آزمایش می‌کردیم، اما اکنون افراد کم علامت هم کشف و در همان مرحله نخست بیماری، جداسازی می‌شوند.


مهر