khanekhodro

استاندار گیلان:

مدارس پس از ضدعفونی باز می شوند اما حضور در کلاس اختیاری است


۱۳۹۹/۰۲/۲۱ - ۱۷:۱۴ | کد خبر: ۶۹۵۵ چاپ
مدارس پس از ضدعفونی باز می شوند اما حضور در کلاس اختیاری است

کلانشهر: استاندار گیلان با بیان اینکه مدارس پس از ضدعفونی کردن از 27 اردیبهشت به مدت یک ماه برای رفع اشکال بازگشایی می شوند و حضور دانش‌ آموزان اختیاری است، گفت: با توجه به نیاز ضروری گروه های مختلف خونی، لازم است مردم در این اقدام خداپسندانه، مشارکت پررنگ تری داشته باشند.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع بعدازظهر امروز (یکشنبه) در جلسه ستاد استانی مدیریت و مقابله با بیماری کرونا ، با تبریک مجدد ماه میهمانی خدا که فرصتی برای راز و نیاز است و نیز قدردانی از همکاری های مردم برای اجرای تصمیمات ستادهای ملی و استانی مقابله با کرونا افزود: نتایج قابل قبول این همکاری، دستیابی به ثبات نسبی و مدیریت این بیماری در استان و کاهش تعداد نفرات بستری در بسیاری از شهرستان‌هاست.

وی با بیان اینکه همچنان از مردم آگاه و فهیم استان انتظار رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و نیز اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی را داریم، اظهار داشت: رعایت دقیق توصیه های مراقبتی در همه زمینه ها، باعث می‌شود تا شاهد افزایش مناطق سفید استان و بازگشایی اماکن مذهبی و دیگر مکان ها باشیم.

استاندار گیلان به درخواست بیمارستان‌ها در سطح کشور و استان طی روزهای گذشته مبنی بر ضرورت اهدای خون توسط مردم اشاره کرد و گفت: خوشبختانه با استقبال مردم گیلان در روز گذشته اهدای خون نسبت به روز ماقبل 95 درصد افزایش داشته که انتظار می‌رود این مراجعه باتوجه به نیاز ضروری به گروه‌های مختلف خونی در روزهای آتی به ویژه شب‌های قدر استمرار یابد.

وی همچنین با اشاره به در پیش بودن شب های قدر، به صداوسیمای مرکز استان تأکید کرد با پخش مراسم های مناجات در مکان هایی مشخص و با جمعیتی معدود، حال و هوای معنوی این شب‌ها را برای مردم در منازل زنده نگاه دارد و افزود: البته بازگشایی مساجد و بقاع متبرکه برای برگزاری آیین های این مناسبت ارزشمند، طبق مصوبه ستاد ملی تصمیم‌گیری می‌شود.

دکتر زارع با بیان اینکه مدارس با حضور معلمان و مدیران از 27 اردیبهشت به مدت یک ماه برای رفع اشکال بازگشایی می شود و حضور دانش‌ آموزان اختیاری است، گفت: ضدعفونی کردن مدارس، ضرورت دارد و در این بخش از ظرفیت سپاه، نیروی زمینی ارتش، شهرداری‌ها و دهیار‌ی‌ها با همکاری شبکه‌های بهداشت استفاده می‌شود.

وی همچنین دغدغه پرستارانی که به صورت قرارداد کوتاه مدت در ایام شیوع کرونا با بیمارستان‌ها همکاری کرده اند، را قابل پیگیری خواند که این اهتمام در استان وجود دارد.

 دکتر زارع به دستگاه های اقتصادی که رسالت مهمی در دوران پساکرونا دارند، تأکید کرد که با مشارکت و همکاری فعالان بخش خصوصی، بکوشند چرخ اقتصاد و اشتغال کشور با سرعتی بیشتر به حرکت درآید و با اشاره به نگرانی برخی صاحبان مشاغل به منظور بهره‌مندی از تسهیلات کم بهره دولت گفت: باتوجه به اینکه در قالب 13 رسته اصلی اعلام شده از سوی دولت بالغ بر صدها زیررسته پیش‌بینی شده، جای نگرانی برای صاحبان مشاغل نیست.