تخفیف 85 درصدی هزینه های درمان ناباروری زوجین در گیلان

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، از تخفیف 85 درصدی هزینه های درمان ناباروری زوجین در گیلان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، اسماعیل نور صالحی، از تخفیف 85 درصدی هزینه های درمان زوجین نابارور در گیلان خبر داد و گفت: خدمات درمان ناباروری در مرکز آموزشی درمانی الزهرا(س) رشت و موسسه مهر پویای گیلان (خصوصی) با تخفیف مصوب از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به زوج‌ های نابارور ارایه می‌ شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، تصریح کرد: بسیاری از زوج ‌های نابارور به دلیل مشکل مالی نمی ‌توانند اقدام به درمان کنند ولی دستورالعمل ابلاغی وزارت بهداشت "حمایت مالی از زوجین نابارور" فرصت خوبی برای رفع مشکل این زوج ها برای فرزند آوری فراهم کرده است.

وی با اشاره به این که در سال 96 یک هزار و 452 زوج و در 9 ماهه سال جاری یک هزارو 81 زوج نابارور در دو مرکز دولتی و خصوصی گیلان از مزایا و تسهیلات این طرح بهره مند شده اند، اظهار کرد: زوج های نابارور با استفاده از روش های درمانی میکرواینجکشن (ICSI) ، تلقیح آزمایشگاهی (IVF ، انتقال جنین‌ های فریز شده و تلقیح داخل رحمی (IUI) تا سقف 85 درصد از تخفیف برخوردار می شوند.

نور صالحی با بیان این که این برنامه حمایتی 85 درصد هزینه‌های تشخیصی - درمانی ناباروری را پوشش می‌دهد، گفت: زوج ‌های نابارور به شرط داشتن ناباروری اولیه و سن زوجه کمتر از 42 سال می‌ توانند یک بار در سال از این طرح بهره ‌مند شوند. 

نظر شما:

security code