khanekhodro

به احمدی نژاد هم می گفتند مشایی را بردار، مدیر که نباید به این حرف ها گوش کند

کلانشهر: رئیس پیشین فدراسیون فوتبال کشورمان گفت: همین الان سازمان لیگ چیزی جز بدهی ندارد. فردا بدهی‌های این سازمان را هم من باید بدهم!

روزنامه خبر ورزشی نوشت: علی کفاشیان در دوره‌ای رئیس فدراسیون فوتبال بود که تا دلتان بخواهد اتفاق مهم رخ داد. او بعد از پایان تعلیق فوتبال، به خیابان سئول رفت و پشت میز اول فوتبال نشست. در ۸ سالی که او رئیس بود و در سه سالی هم که نایب‌رئیس، اتفاقات ریز و درشتی افتاد. مثلاً اخیراً مشخص شده بخشی از سهام سازمان لیگ ایران به نام کفاشیان ثبت شده است!

آقای کفاشیان کم‌کم داشت اثرتان از فوتبال پاک می‌شد که این بحث سهام سازمان لیگ مطرح شده.

من از اول در فوتبال نخودی بودم! حالا اسم ما را بگویند یا نگویند. البته همین شما از روز اول که ما وارد فوتبال شدیم کلی تو کارمان گذاشتید و می‌گفتید به درد فوتبال نمی‌خورید. الان بعضی دوستان شما زنگ می‌زنند که کاش شما بودید و کاش برگردید. می‌گویم همین شما تو کار ما گذاشتید، بعد الان می‌گویید برگرد؟

عمده انتقاد ما به شما به خاطر انتخاب‌هایتان بود نه خودتان. مثلاً کل مملکت می‌گفتند فلان آدم را بردارید، شما او را نگه می‌داشتید.

بله، به من هرکس را می‌گفتند بردار، لج می‌کردم و نگهش می‌داشتم!

چرا؟!

یادتان نیست؟ به احمدی‌نژاد هم می‌گفتند مشایی را بردار. عالم و آدم گفتند ولی او برنداشت. اگر او مشایی را برمی‌داشت که من هم باید برمی‌داشتم.

یعنی شما از مدیریت احمدی‌نژاد کپی کرده بودید؟

نه، ولی این یکی از اصول مدیریت است. اگر هرکس را گفتند بردار، برداری که این مدیریت نمی‌شود. آن‌وقت تصمیم خودت زیر سؤال می‌رود. ما اگر یک مدیر را برمی‌داشتیم، شما عادت می‌کردید و می‌گفتید مدیر بعدی را هم بردارید. آن وقت ما باید در فدراسیون با ساز شما می‌رقصیدیم. برای همین هر کس را شما می‌گفتید، نگه می‌داشتیم! (خنده)

این ماجرای سهام سازمان لیگ چیست؟ این سازمان را به اسم خودتان و رفقایتان زدید؟

(خنده) طبق قانون برای آن‌که سازمان لیگ ثبت شود باید درصدی از سهام آن را به اسم اعضای هیئت‌مدیره زد. قانون می‌گوید یک درصد سهام و ۹۹ درصد هم به نام همان سازمان خواهد بود. من شنیدم گفتند ۲۰ درصد سهام به نام ماست. کی گفته؟! کاملاً اشتباه است. مثلاً بخشی از سهام شرکت سرمایه‌گذاری المپیک هم هنوز به نام من است.

بیشتر توضیح می‌دهید؟

چند سال پیش من اظهارنامه‌ای تنظیم کردم از روزی که از فوتبال رفتم ادعایی ندارم و همه‌چیز متعلق به سازمان لیگ است. این را همه اعضای هیئت‌رئیسه تنظیم کردند. الان هم دنبالش هستیم مشکل رفع شود. شما که فقط این را می‌بینید و می‌گویید وای، سهام سازمان لیگ به اسم کفاشیان است برویم او را بکشیم! آن طرف قضیه را که نمی‌بینید. سر همین مسئله حساب‌های من را بستند. جلوی حقوقم را گرفتند. حتی ممنوع‌الثبت شدم. به خاطر مالیات و بدهی‌ها بود. همین الان هم از خدایم است اسم من را از آن‌جا پاک کنند و اسم شما و دوستان‌تان را بزنند. وقتی حساب‌هایتان را بستند تازه می‌فهمید چه اتفاقی برایتان افتاده. همین الان سازمان لیگ چیزی جز بدهی ندارد. فردا بدهی‌های این سازمان را هم من باید بدهم!

خب مشکل چیست که نمی‌شود اسم‌تان را از آنجا پاک کرد؟

اساسنامه‌اش ایراد دارد و تا رفع نشود امکان تغییر نیست.

کلاً هر جا که فعالیت کردید، اساسنامه‌اش مشکل داشته!

اساسنامه فدراسیون را می‌گویید؟ باید مدام آپدیت شود وگرنه اساسنامه روز اول درست بود و بعدها نیاز به تغییرات داشت که اعمال نشده بود.

نظر شما:

security code