استاندار گیلان:

بازاریابی محصولات تولیدی مددجویان ضروری است


۱۳۹۷/۱۱/۰۱ - ۱۳:۰۶ | کد خبر: ۷۰۳ چاپ
بازاریابی محصولات تولیدی مددجویان ضروری است

استاندار گیلان بر ضرورت بازاریابی محصولات تولیدی مددجویان به صورت خوشه‌ای و شبکه‌سازی توسط شرکت‌های پشتیبان تأکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، مصطفی سالاری در دیدار با مدیرکل و معاونان کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان به پرداخت تسهیلات اشتغالزایی مددجویان کمیته امداد اشاره کرد و گفت: فروش محصولات تولیدی به قیمت مطلوب در راستای توانمندی و عدم نیاز به مستمری مورد انتظار آنان است.

وی بر ضرورت بازاریابی محصولات تولیدی مددجویان به صورت خوشه‌ای و شبکه‌سازی توسط شرکت‌های پشتیبان تأکید و تصریح کرد: انتخاب شرکت‌های پشتیبان توانمند که در بازار جایگاه خوبی دارند می‌تواند منجر به کاهش دغدغه مددجویان درخصوص فروش محصولاتشان باشد.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه می‌توان در احداث مسکن مددجویان به صورت 2 منظوره مسکونی و مهمانپذیر برای درآمدزایی آنان اقدام کرد افزود: برای افرادی که توانایی بهره‌مندی از ظرفیت اشتغال این بخش را دارند، دوره‌های آموزشی توسط فنی و حرفه‌ای برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: تلاش شود در احداث واحدهای مسکونی مددجویان از معماری سنتی گیلان استفاده شود.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه خودکفایی واقعی مددجویان از اهمیت خاصی برخوردار است گفت: نباید صرفاً با پرداخت تسهیلات، مددجویان از تحت پوشش کمیته امداد خارج شوند بلکه کسب درآمد کافی از طریق تسهیلات اشتغالزایی ملاک عمل باید قرار گیرد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان  در این دیدار با اشاره به اینکه 192 هزار نفر در قالب 116 هزار خانوار در گیلان تحت پوشش این مجموعه قرار دارند اضافه کرد: تسهیلات قرض الحسنه اشتغالزایی برای مددجویان کمیته امداد از 15 میلیون تومان به 30 میلیون تومان افزایش پیدا کرده است که در راستای توانمندسازی واقعی آنان اقدام می‌شود.

عباس اهرابی به 3 برابر شدن رقم مستمری پرداختی به مددجویان کمیته امداد در دولت تدبیر و امید اشاره و خاطرنشان کرد: در 10 ماهه نخست امسال 207 میلیارد تومان مستمری به مددجویان کمیته امداد گیلان پرداخت شده است.

وی به احداث هزار واحد مسکونی با حمایت‌های اعتباری دولت و همکاری قرارگاه سازندگی سپاه در سال گذشته برای مددجویان کمیته امداد اشاره کرد و گفت: در سال جاری نیز هزار واحد دیگر در حال احداث است.

مدیرکل کمیته امداد گیلان با بیان اینکه بیش از 50 درصد مددجویان این مجموعه را روستاییان تشکیل می‌دهد، اظهار کرد: ماندگاری این افراد در روستاها از اهداف ماست و در این خصوص قدردان نگاه حمایتی مجموعه استانداری و دستگاه‌های اجرایی خدمات رسان در راستای تقویت زیرساخت‌ها هستیم.

وی همچنین از افزایش 120 درصدی کمک‌های مردمی به کمیته امداد در 10 ماهه نخست امسال خبر داد و گفت: در این مدت حدود 87 میلیارد تومان از طریق مردم به مجموعه کمیته امداد کمک شده است.

نظر شما:

security code