مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان:

سازهای جشنواره موسیقی بین المللی فجر در گیلان می نوازند


۱۳۹۷/۱۱/۰۲ - ۱۰:۲۳ | کد خبر: ۷۰۶ چاپ
سازهای جشنواره موسیقی بین المللی فجر در گیلان می نوازند

مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان گفت: سازهای سی وچهارمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر به طور همزمان با پایتخت در استان نیز می‌نوازند.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، فیروز فاضلی در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه سازهای سی وچهارمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر به طور همزمان با پایتخت در استان گیلان نیز می‌نوازند، اظهار کرد: جشنواره یادشده همزمان با 15 استان کشور در گیلان برگزار می‌شود و مخاطبان هنر موسیقی می‌توانند از برنامه‌های طرح‌ریزی شده طی هفت روز، در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم‌الانبیاء(ص) رشت بهره ببرند.

وی افزود: جشنواره موسیقی بین المللی فجر به کوشش انجمن موسیقی استان در بخش‌های موسیقی سنتی، نواحی، ردیف دستگاهی و بازسازی ترانه‌های قدیمی گیلان برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ادامه داد: چهار گروه از سی وچهارمین جشنواره موسیقی بین‌المللی فجر میزبان همزمانی برگزاری جشنواره یادشده خواهد بود که دو گروه از آنان را گروه‌های موسیقی نواحی استان تشکیل می‌دهند.

فاضلی تصریح کرد: همچنین برای برنامه همزمانی یادشده، سخنرانی‌های تخصصی پژوهشی در حوزه موسیقی کلاسیک، نواحی و موسیقی‌شناسی بومی برنامه‌ریزی شده است.

وی با بیان اینکه همزمانی سی وچهارمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر در گیلان از 4 لغایت 10 اسفندماه میزبان مخاطبان و علاقه‌مندان به هنر موسیقی است، یادآور شد: جشنواره موسیقی فجر همزمان با گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران با اهداف و ماموریت‌های مشخص‌شده در آیین‌نامه برگزاری جشنواره و شناسایی، ظرفیت‌سازی و حمایت از فعالیت‌های خلاقانه هنرمندان و گروه‌های موسیقی سراسر کشور با اولویت معیارهای هنری هر شاخه از موسیقی تهیه و تنظیم شده است.