هم اندیشی برای توسعه صنعت گردشگری در گیلان

همایش تحول اقتصاد گردشگری با حضور مدیران و دست اندر کاران مجموعه های گردشگری روز گذشته در استانداری گیلان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری در این همایش با بیان اینکه باید وابستگی اقتصاد به درآمدهای نفتی کاهش یابد گفت : برای این کار باید صنعت گردشگری بیشتر توسعه داد.
محمد احمدی سهم گردشگری را در اقتصاد کشور حدود 8 درصد اعلام کرد و افزود : توسعه صنعت گردشگری در کنار توسعه کشاورزی، صنعت و خدمات از مهمترین محورهای توسعه اقتصادی گیلان است.
وی با اشاره به ضرورت آموزش های مدون در صنعت گردشگری تصریح کرد : سالانه حدود 30 میلیون گردشگر به گیلان سفر می کنند که با توجه به جاذبه های گردشگری و زیارتی و سبقه گیلانیان در مهمان نوازی باید آموزش ها مناسب و منجر به افزایش زمان ماندگاری مسافران در این استان بیشتر شود.
شهرود امیر انتخابی مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی گیلان هم آموزش های نوین و تربیت نیروهای متخصص برای جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی و گردشگران را ضروری دانست.
بهمن حسینی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان نیز توجه سازمان ها به آموزش مهارت ها برای رونق کسب و کار و تحول اقتصادی را ضروری دانست و افزود : برهمین اساس تفاهم نامه ای بین استانداری ، اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای منعقد شد.

نظر شما:

security code