باد گرم رشت خسارت به بار آورد

کلانشهر: به گزارش کانال خبری آتشنشانان رشت، وزش باد گرم در رشت خساراتی به بار آورد. شهرام مومنی سرپرست سازمان آتش‌نشانی رشت از افزایش لحظه ای عملیات آتش نشانان حوالی ساعت ۲۱ شنبه ۳ خرداد ۹۹ خبر داد.

وی با بیان اینکه پنج مورد سقوط درخت در خیابان های باهنر، شهدا، عرفان، کسبخ و تختی به مرکز ستاد فرماندهی آتش‌نشانی اطلاع داده شد، افزود: در مجموع ۱۷ آتش نشان به همراه پنج دستگاه خودروی عملیاتی به محل های حادثه اعزام شدند و سریعا پاکسازی و بازگشایی مسیرها انجام گرفت.

مومنی به آسیب دیدگی دو خودروی سواری به واسطه سقوط درخت در خیابان شهدا اشاره داشت و گفت: در حادثه سقوط درخت در باهنر دو مصدوم راهی بیمارستان شدند.

وی با اشاره به سقوط سقف ساختمان پنج طبقه در مسکن مهر رشت، گفت: این حادثه آسیب جانی نداشت و عملیات ایمن سازی و پاکسازی محل حادثه توسط هفت تن از آتش‌نشانان و یک افسر ارشد حاضر در محل حادثه انجام گرفت.

سه مورد عملیات ایمن سازی به علت سقوط نمای ساختمان در بلوار گیلان، مطهری، ویشگاهی و منظریه توسط ۱۲ تن از آتش‌نشانان ایستگاه‌های تابعه انجام گرفت که رییس این سازمان به آسیب دو خودروی سواری در بلوار گیلان اشاره کرد.

وی در پایان به چند مورد حضور آتش‌نشانان به محل های حادثه به علت سقوط کابل برق اشاره کرد و گفت: شهروندان همیشه و در همه احوال می بایست هوشیار باشند و به هیچ عنوان اجسام معلق همچون گلدان و دیگر وسایل همچون تابلوهای تبلیغاتی را بدون حفاظ مطمئن رها نکنند.

* عکس تزیینی است.