در راستای تحقق قرارداد ۱۳ میلیارد تومانی خرید ۲۰ دستگاه اتوبوس ؛

ورود اتوبوس های جدید به ناوگان حمل و نقل درون شهری


۱۳۹۷/۰۹/۰۵ - ۰۰:۰۰ | کد خبر: ۷۲ چاپ
ورود اتوبوس های جدید به ناوگان حمل و نقل درون شهری

رییس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت : تلاش ما داشتن بهترین عملکرد در وضعیت موجود است

به گزارش کلانشهر24 در روزهای منتهی به ۲۶ آذر روز حمل و نقل و مصادف با میلاد پیامبر اکرم(ص) ۱۱دستگاه اتوبوس وارد ناوگان حمل و نقل درون شهری شد.
پیمان پارسا، رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر در آیین ورود این اتوبوس ها اظهار داشت:در مهر ماه سال جاری ، قرارداد خرید ۲۰ دستگاه اتوبوس به ارزش ۱۳ میلیارد تومان با شرکت زرین خودرو اصفهان منعقد شد.
وی افزود : طی این قرارداد که با استفاده از تسهیلات پست بانک و در همکاری با اتحادیه اتوبوسرانی های شهری کشور به ثمر نشست، مقرر شد تا اتوبوس ها به تدریج وارد چرخه حمل و نقل شهری شود.
پارسا ادامه داد: ۹ اتوبوس باقی مانده نیز در آذر ماه جاری و پس از پرداخت بخش دوم تسهیلات مذکور توسط پست بانک به رشت انتقال پیدا می کنند.
رییس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت یادآور شد : این اتوبوس ها با هدف توسعه حمل و نقل عمومی و ارتقای سطح خدمات رسانی به شهروندان در این حوزه و همچنین کاهش اتکای شهروندان به خودروهای شخصی خریداری شده است.
پارسا در پایان ضمن تشکر از اعضای شورای اسلامی شهر رشت ، سرپرست شهرداری، پست بانک ایران و مسئولان کشوری و استانی، اظهار داشت:من از همه عزیزانی که در خرید و انتقال این اتوبوس ها به ما کمک کردند تشکر می کنم. هدف من و همکارانم در سازمان این است تا بتوانیم با توجه به وضعیتی که با آن مواجه هستیم گام های مهمی در راستای بهبود وضعیت حمل و نقل شهری برداریم. انشالله به زودی خبرهای خوب دیگری برای شهروندان عزیز رشت داریم.
شکوهی راد، قائم مقام سازمان حمل و نقل بار و مسافر نیز به تشریح مشخصات فنی اتوبوس های جدید پرداخت ، شکوهی بیان داشت: این اتوبوس ها دارای موتور دیزل شش سیلندر آشنای بنز،گیربکس zf آلمان از سری به‌روز Ecolife و سیستم ترمز آلمانی Knorr می باشند. تمام این اجزا روی شاسی مستحکم ساخت سازمان دفاع کشور سوار شده و بدنه ای از فولاد گالوانیزه و ساختار یکپارچه فایبرگلاس در دو بخش ابتدایی و انتهایی آن را در بر گرفته است.
شکوهی با اشاره به هماهنگی بیشتر موتور این اتوبوس ها با سوخت دیزل موجود درکشور ادامه داد:این اتوبوس ها دارای سیستم AVL برای کنترل بهتر و پایش عملکرد اتوبوس و راننده است.از دیگر مزیت های این اتوبوس ها می توان به سیستم اطفای حریق اتوماتیک موتور، سیستم سرمایشی و گرمایشی قدرتمند و همچنین مبلمان مناسب اشاره کرد.

نظر شما:

security code