استاندار گیلان:

افزایش نشاط اجتماعی در گرو وحدت و همدلی محقق می شود


۱۳۹۷/۱۱/۰۳ - ۱۰:۴۶ | کد خبر: ۷۲۵ چاپ
افزایش نشاط اجتماعی در گرو وحدت و همدلی محقق می شود

 استاندار گیلان با اشاره به اینکه افزایش نشاط اجتماعی در گرو وحدت و همدلی محقق می شود گفت: با بهره مندی از خردجمعی می توانیم در مسیر توسعه زیرساخت‌ها و امکانات مورد نیاز مردم گام برداریم.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، مصطفی سالاری در آیین تکریم و معارفه فرماندار شهرستان لاهیجان با اشاره به اینکه خدمت رسانی به مردم در فضایی توام با انسجام و اتحاد با کیفیت بهتری انجام می شود افزود: در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی باید تلاش کنیم روز به روز بر میزان کیفیت ارائه خدمات به مردم افزایش پیدا کند.

نماینده عالی دولت در گیلان به افزایش ظرفیت گردشگری گیلان با ساماندهی آب بندان ها خاطرنشان کرد: اگر با تدبیر صحیح این طرح به خوبی اجرا شود می تواند در مدت ۲ سال معادل ۵۰۰ میلیارد تومان سودآوری و ایجاد اشتغال داشته باشد.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه تامین آب کشاورزی در سال گذشته با اهتمام مدیران، دست اندرکاران و مردم به خوبی پشت سر گذاشته شد افزود: امیدواریم در سال زراعی پیش رو نیز نیازمندی‌ها درخصوص لایروبی انهار شروع شود تا نواقص برطرف شود.

وی به تدوین شیوه نامه راه اندازی شناگاه ها در مناطق ساحلی گیلان طی ۲ تا ۳ هفته آینده اشاره کرد و گفت: نحوه فراخوان بخش خصوصی و ساز و کار آن ابلاغ می شود.

استاندار گیلان به شناسایی ۷۰۰ نقطه روستایی استان درخصوص اجرای طرح گیل پارک ها اشاره کرد و افزود: با اجرای این طرح در هر مرکز گیل پارک برای ۳ نفر به صورت مستقیم و ۸ نفر به صورت غیرمستقیم اشتغالزایی می شود.

وی به اظهار نظر برخی از صنف ها درخصوص ایجاد ضرر و زیان برای آن ها با اجرای گیل پارک ها اشاره و خاطرنشان کرد: این مراکز در فاصله ۶ تا ۱۴ کیلومتری با رعایت حریم در جاده های روستایی فرعی و اصلی به منظور تامین نیازهای ضروری مردم و مسافران احداث می‌شود و خللی در صنوف دیگر ایجاد نمی کند.

سالاری بر ضرورت رفع نیازهای ضروری مردم به واسطه تراکم بالای جمعیت در گیلان اشاره کرد و افزود: ما موظف هستیم متناسب با وضعیت استان در مسیر توسعه استان و اشتغالزایی برای مردم و رفع مشکلات آنان گام برداریم.

وی به اعلام آمادگی سرمایه‌گذاران برای احداث مراکز گیل پارک در گیلان نیز اشاره کرد و گفت: با این اقدام علاوه بر درآمدزایی و ایجاد شغل شاهد رونق واحدهای اقامتی روستایی خواهیم بود.

نماینده عالی دولت در گیلان گفت: در هر طرحی که در سطح استان درحال اجراست آمادگی بهره‌گیری از نظرهای اصلاحی برای کاهش ابعاد منفی، افزایش اثرگذاری مثبت آن و بهبود منافع مردم را داریم.

سالاری با بیان اینکه مدیران جذب سرمایه‌گذار در حوزه کشاورزی و گردشگری را با جدیت بیشتری دنبال کنند گفت: در خصوص فرآوری و بسته‌بندی چای و برنج اقداماتی در حال انجام است تا علاوه بر شناساندن برند محصولات گیلان منافع بیشتری برای کشاورزان داشته باشد.

وی بر ضرورت برنامه‌ریزی شهرستانی در خصوص برگزاری مسابقات واحد بین روستایی تاکید کرد و اظهار کرد: در حوزه هنر هم شهرداری‌ها و دهیاری‌ها برگزاری تئاتر را با جدیت دنبال کنند تا درچارچوب قانون شاهد ایجاد نشاط اجتماعی باشیم.

سالاری به پیشینه غنی تمدن و فرهنگ گیلان نیز اشاره کرد و گفت: باید تلاش شود سهم استفاده از ظرفیت مدیریتی جوانان و بانوان در شهرستان لاهیجان افزایش پیدا کند.

در پایان این مراسم با قدردانی از تلاش های امیر جانبازی در دوره سرپرستی فرمانداری شهرستان لاهیجان، اسماعیل میرغضنفری به عنوان فرماندار جدید این شهرستان معرفی شد.