نخست وزیر رومانی به دلیل نقض مقررات کرونا، جریمه شد.

جریمه نخست وزیر رومانی به دلیل نداشتن ماسک

کلانشهر: خبرگزاری رسمی رومانی اعلام کرد نخست وزیر این کشور (لودوویک اوربان) جریمه ای به مبلغ 3 هزار لیو (معادل 690 دلار) را پرداخت کرد. این اتفاق بعد از آن افتاد که او با نزدن ماسک و سیگارکشیدن در یک مکان بسته، مقررات کرونا را نقض کرد

در شبکه های اجتماعی نیز تصاویری از نخست وزیر رومانی در حالی که در دفترش با تعدادی از اعضای کابینه نشسته اند و سیگار می کشد منتشر شده است. در این عکس مشخص است که او از ماسک استفاده نمی کند بلکه ماسک را بر روی میز گذاشته است.

اوربان در بیانیه ای به نقض مقررات کرونا اعتراف کرد و گفت که برخی اعضای کابینه بعد از یک روز کاری طولانی مدت در روز 25 ماه می در دفترش جمع شدند. این روز، روز تولد 75 سالگی نخست وزیر بود.

در این بیانیه آمده است: نخست وزیر می داند همه شهروندان بدون در نظر گرفتن سِمت، باید از مقررات پیروی کنند و اگر قانون را نقض کنند باید مجازات اجرا شود.

دولت رومانی در ابتدا با اعلام حالت فوق العاده، به مدت 60 روز قرنطینه سختگیرانه ای را اجرا کرد و سپس، مقررات جدیدی را اعلام کرد. براساس این مقررات، داشتن ماسک در وسایل حمل ونقل عمومی (اتوبوس و مترو) و اماکن عمومی بسته، الزامی است.

همچنین رومانی از سال 2016 تاکنون مصرف دخانیات در اماکن بسته را ممنوع کرده است.

قرار است رستوران های دارای فضای باز در رومانی از روز دوشنبه در میان مقررات سختگیرانه بازگشایی شوند.

تا دیروز شنبه، تعداد افراد دارای ویروس کرونا در رومانی 19 هزار و 133 نفر اعلام شد. این کشور همچنین 1253 مورد مرگ بیماران کرونایی را ثبت کرده است.


عصرایران