شهردار گوراب زرمیخ و رئیس اداره حفاظت محیط زیست اعلام کردند : 4 سگ به دلیل ابتلا به بیماری گال معدوم شدند.

پخش تصاویر سگ کشی در فضای مجازی و واکنش 2 مسئول صومعه سرا

کلانشهر: در پی پخش تصاویر دفن چند قلاده سگ در چاله ای در محل دفن زباله در گوراب زرمیخ صومعه سرا در فضای مجازی شهردار گوراب زرمیخ امروز گفت:با درخواست جمعی از ساکنان شهر گوراب زرمیخ مبنی بر حمله سگ های ولگرد به مردم و ابتلای این حیوانات به بیماری واگیر دار پوستی گال ، که تهدیدی برای سلامت شهروندان است ، با هماهنگی اداره حفاظت محیط زیست ، دامپزشکی و فرمانداری صومعه سرا ، قرار شد این سگ ها زنده گیری شوند.

عبدالرضا فرج زاده با بیان اینکه گزارش ها حاکیست که هفته گذشته 2 نفر از شهروندان گوراب زرمیخی بر اثر حمله سگ های ولگرد زخمی و راهی بیمارستان شدند افزود : پس از زنده گیری 4 قلاده سگ بیمار که 2 قلاده از آنا به دلیل تصادف با خودرو مجروح و بدحال بودند،این حیوانات با ترزیق دارویی مجاز به صورت تدریجی و بدون درد معدوم شدند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست صومعه سرا هم گفت : پس از استشهاد محلی شهروندان گوراب زرمیخ مبنی بر مزاحمت و حمله سگ های ولگرد و درخواست آن ها برای رفع این معضل و همچنین اظهارات معاون عمرانی فرمانداری در جلسه ساماندهی پسماند هفته گذشته این شهرستان مبنی بر اینکه جمع آوری سگ های ولگرد از شهر بر عهده شهرداری ها است ، قرار شد ماموران شهرداری سگ های مجروح و ناقل بیماری واگیردار را با رعایت دستورالعمل های بهداشتی زنده گیری کرده و با خوراندن دارو معدوم کنند.

علی اصغر آزاد افزود:در تصاویری که در فضای مجازی منتشر شد ، مشخص نیست که سگ های دفن شده ، دست و پا بسته بودند و یا جراحتی داشتند که کارشناسان این موضوع را پیگیری می کنند.

وی اضافه کرد:شهرداری گوراب زرمیخ اعلام کرد که 2 قلاده سگ که بر اثر تصادف با خودرو مجروح و در حال مرگ بودند و 2 قلاده سگ که مبتلا به بیماری واگیردار گال بوده و وضعیت جسمانی خوبی نداشتند را با دارو معدوم و دفن کرد.


صداوسیما