مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به اینکه با ورود جریانات جنوبی شرایط برای افزایش دما و وزش باد گرم فراهم می شود، گفت: دمای هوا در گیلان ۴ تا ۸ درجه افزایش می یابد.

وزش باد گرم در گیلان / افزایش  ۴تا ۸ درجه  ای دما

کلانشهر: محمد دادرس در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به شکل گیری تدریجی جریانات جنوبی در منطقه، اظهار کرد: از امروز (سه شنبه) شرایط برای افزایش دمای هوا و وزش باد گرم تا صبح روز پنجشنبه در استان گیلان فراهم می‌شود.

وی با بیان اینکه در این مدت گاهی شاهد گذر جربانات ناپایدار، افزایش ابر، رگبار و رعد و برق خواهیم بود، افزود: دمای هوای استان گیلان نیز بین ۴ تا ۸ درجه افزایش می‌یابد.

مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به اینکه آسمان امروز در اکثر مناطق استان صاف تا قسمتی ابری، در برخی ساعات همراه با وزش باد که در ارتفاعات و دامنه‌ها شدید خواهد بود پیش بینی شده است، گفت: برای عصر و شب نیز شاهد افزایش ابر و در برخی نقاط رگبار باران و رعد و برق خواهیم بود.

وی ادامه داد: برای فردا (چهارشنبه) نیز آسمان استان گیلان صاف تا نیمه ابری همراه با مه صبحگاهی و وزش باد گرم، افزایش ابر رگبار و رعد و برق پیش بینی شده است.

دادرس با اشاره به بارش رگباری باران و سیلابی شدن مسیل‌ها از مردم خواست از مستقر شدن در کنار رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند، تصریح کرد: کشاورزان و شالیکاران به دلیل خطر اصابت صاعقه از کار در فضای باز به ویژه هنگام رعد و برق خودداری کنند.

وی افزود: صاحبان واحدهای تولیدی و گلخانه داران نیز توصیه می‌شود سقف و سازه‌های خود را قبل از شروع وزش باد محکم کنند.

مدیر کل هواشناسی گیلان با اشاره به اینکه دمای هوای رشت مرکز استان گیلان نیز در حال حاضر ۳۲ درجه سلسیوس است، گفت: برای شهر رشت نیز صاف تا قسمتی ابری همراه با افزایش نسبی دما و بعضی ساعات وزش باد گرم و افزایش ابر و رگبار و رعد و برق پراکنده پیش بینی شده است.


مهر