جمعیت پرندگان در مناطق شکار ممنوع انزلی مطلوب است

رییس اداره حفاظت محیط زیست انزلی گفت: در مناطق شکار ممنوع جمعیت پرندگان در شهرستان انزلی نسبت به سال گذشته بیشتر است.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، احسان هادی‌پور با بیان اینکه در مناطق شکار آزاد انزلی جمعیت پرندگان امسال نسبت به سال گذشته کمتر شده است، چون سال گذشته پرندگان شکار نمی‌‌شدند، گفت: اما در مناطق شکار ممنوع جمعیت پرندگان در شهرستان انزلی نسبت به سال گذشته بیشتر است.

وی افزود: پرندگان آبزی و کنار آبزی بیشترین جمعیت پرندگان مهاجر این شهرستان را تشکیل می‌دهند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست انزلی خاطرنشان کرد: ورود فاضلاب‌ها به تالاب انزلی همچنان محیط زیست این اکوسیستم ارزشمند را بیش از گذشته تهدید می‌کند و بیشترین فاضلاب ها به این تالاب از شهرستانهای صومعه‌سرا و رشت وارد می‌شوند.

وی تصریح کرد: یکی دیگر از دغدغه‌های زیست محیطی تالاب انزلی، تالاب خواری است که سودجویان با کم آب شدن و خشک شدن زمنیهای اطراف این تالاب اقدام به تصرف آن می‌کنند.

هادی پور ادامه‌ داد: در صورت مشاهده هر گونه تالاب‌خواری در مناطق چهارگانه محیط زیست برخورد قانونی خواهد شد و همکاران زیست محیطی به صورت شبانه‌روزی در حفاظت از تالاب انزلی تلاش می کنند.

وی خاطرنشان کرد: برای حفاظت از تالاب بین‌المللی انزلی که متعلق به همه کشور است نیازمند همت عمومی هستیم و نیاز است برای نجات آن شاهد اصلاح رفتارها در مردم و گردشگران باشیم.