استعفای دو عضو شورای اسلامی آستانه اشرفیه برای حضور در انتخابات

کلانشهر: در نشست فوق العاده شورای اسلامی شهر آستانه اشرفیه رئیس شورای شهر استعفای خود را برای حضور در انتخابات مجلس اعلام کرد.

ما با توجه به غیبت علی رضا تربیعی و نرجس محمددوست تشکیل جلسه به حد نصاب کافی نرسید و زمان بررسی استعفای رئیس شورا در هاله ای از ابهام قرار گرفت.

ابراهیم نجفی رئیس شورای شهر طی سخنانی کوتاه در صحن شورا گفت: با توجه به نشست عادی روز سه شنبه که با حضور ۵ عضو شورا برگزارشد و به دلیل اینکه قانون انتخابات ملزم کرده است که داوطلبان ورود به مجلس باید ۶ماه جلوتر استعفای خود را اعلام دارند این نشست برگزارشده است.

وی افزود: امیدوارم در نشست فوق العاده بعدی که با حضور همه اعضای شورا برگزار خواهد شود ،استعفای اینجانب در دستور کار قرار گیرد و با آن موافقت شود. فعلا از نظر قوانینی چندان مشخص نیست در صورت عدم تشکیل جلسه تا 16 خرداد (موعد قانونی انصراف و استعفای کاندیداهای مجلس) یک عضو شورا می تواندپذیرش استعفای خود را از مبادی دیگر دریافت کند یا خیر!

گفتنی است یش از این اعضای شورای شهر نیز در جلسه بررسی استعفای امیرحسین علوی رئیس شورا حضور پیدا نکردند تا جلسه بررسی استعفای او به روز دوشنبه 13 خرداد موکول شود.

همچنین امیر احمدی فرد رئیس شورای شهر بندر انزلی نیز صبح امروز استعفای خود را برای حضور در انتخابات مجلس اعلام کرد و فردا بحث استعفای وی مورد بررسی قرار می گیرد. گفته می شود شورای شهر انزلی که متشکل از لیست امید است مشکل چندانی برای استعفای وی ندارد.

از احمدی فرد به عنوان یک رقیب جدی نماینده فعلی انزلی نام برده می شود.


گیل‌خبر


*تصویر آرشیوی است