رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت وزارت آموزش و پرورش خبر داد:
استفاده از ماسک در جلسات امتحانات نهایی الزامی است / انتقال دانش آموزان مشکوک به اتاق ایزوله
۱۹ خرداد ۹۹ - ۱۲:۳۸ چاپ

خسروساکی درباره کم و کیف برگزاری امتحانات گفت: دانش‌آموزان مشکوک به بیماری به اتاق‌های ایزوله حوزه‌های امتحانی منتقل می‌شوند.

استفاده از ماسک در جلسات امتحانات نهایی الزامی است / انتقال دانش آموزان مشکوک به اتاق ایزوله

کلانشهر: خسرو ساکی، رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت وزارت آموزش و پرورش از اجباری بودن زدن ماسک در حوزه‌های امتحانی خبرداد و اعلام کرد که دانش‌آموزان مشکوک به بیماری به اتاق‌های ایزوله منتقل و برای شرکت در امتحان بعدی به پزشک ارجاع می‌شوند.

 ساکی در گفت‌وگوی تلفنی با برنامه ویژه خبری شبکه دو سیما به آغاز امتحانات نهایی اشاره کرد که از روز 17 خرداد، آغاز شده است.

  اوبه ارائه توضیحاتی درباره رعایت بهداشت در حوزه‌های امتحانی پرداخت و بیان کرد: «با هدف حفظ بهداشت، سلامت و آرامش دانش‌آموزان، صحت و امنیت امتحانات علاوه بر برنامه‌های معمول نکاتی را در ستادهای امتحانات و شوراهای آموزش و پرورش مطرح کردیم که از جمله آنها می‌توان به تمهید مقدماتی مانند اخذ مجوز برگزاری امتحانات و دریافت پروتکل‌های بهداشتی که به همه حوزه‌های اجرا ابلاغ شد، اشاره داشت.»

استفاده از ماسک در جلسات امتحانات نهایی الزامی است

این مقام مسئول در پاسخ به اینکه آیا زدن ماسک در حوزه‌های امتحانی اجباری است گفت: «استفاده از ماسک در جلسات امتحانات نهایی الزامی است و در هر حوزه امتحان نهایی تعدادی ماسک تهیه شده که در اختیار کسانی که به هردلیلی ماسک به همراه ندارند قرار می‌گیرد. از اولیا و دانش‌آموزان می‌خواهم ماسک داشته باشند.

ساکی درباره چگونگی نظارت مراقبان بهداشتی بر نحوه رعایت شیوه نامه‌ها با وجود کمبود 6 هزار مربی بهداشت بیان کرد: «تیم‌های نظارتی از قبل پیش بینی شده‌اند که یکی از این گروه‌ها مراقبین بهداشت هستند که در مبادی ورودی حوزه‌های امتحانی با استفاده از تب سنج و سایر تکنیک‌ها سلامت دانش‌آموزان را کنترل و به جدا سازی موارد مشکوک می پردازند. در صورت لزوم دانش آموزان مشکوک به بیماری به اتاق‌های ایزوله منتقل و برای شرکت در امتحان بعدی به پزشک ارجاع می‌شوند.»

برگه‌های امتحانی شخصی سازی شده‌اند

رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به اینکه آیا برگه‌های امتحانی باعث شیوع بیماری در مصححان نمی‌شود گفت: «ترتیبی را اتخاذ کردیم و برگه‌های امتحانی شخصی سازی شده‌اند و حتی حضور و غیاب شخصی شده و برگه هر دانش آموز روی میز خودش قرار گرفته و توسط خودش تکمیل می‌شود. بعد از اتمام امتحان و جمع آوری اوراق، تا مدتی که ویروس حیات خود را از دست می‌دهد، اوراق نگه داری می‌شود و بعد در اختیار مصححان قرار می‌گیرد.»

به گفته ساکی برای اطمینان خاطر و پیشگیری از ازدحام در مبادی ورودی و خروجی سالن‌ها، دانشآموزان را به دو گروه تقسیم کردیم که فاصله گذاری رعایت شود.


برنا