رییس شورای اسلامی شهر رشت گفت: از آنجاییکه هیچ خدماتی به رانندگان تاکسی نداده‌ایم و دوسال است که افزایش نرخ کرایه نداشتند، از امروز رسما 20 درصد کرایه تاکسی و ده درصد بهای اتوبوس در رشت افزایش می‌یابد.

نرخ کرایه تاکسی و اتوبوس افزایش یافت / علوی: باید جراحی عمیقی در شهرداری رشت صورت بگیرد

کلانشهر _ گروه سیاسی: اسماعیل حاجی پور در یکصد و چهل و پنجمین جلسه شورای شهر رشت گفت: آدم‌های مظلومی در این شهر زندگی می‌کنند که در تمام عمرشان به مردم خدمت کرده‌اند و باید آنها را به عنوان چهره‌های ماندگار رشت به مردم معرفی کنیم.
وی افزود: بررسی‌های لازم انجام شود تا این افراد به شورا دعوت و تقدیر شوند.
حاجی پور ادامه داد: تشویق چهره‌های ماندگار رشت موجب می‌شود که شاهد فعالیت روزافزون آن‌ها باشیم.
وی تصریح کرد: اگرچه اعضای شورا با هم اختلاف سلیقه دارند، اما هدف نهایی همه ما خدمت به مردم است و این‌ طور نیست که ما با هم دعوا داشته باشیم.
رییس شورای شهر رشت ادامه داد: در سفری که با شهردار رشت به تهران داشتیم، به دیدار دکتر نوبخت معاون رییس جمهور رفتیم و مشکلات خود را مطرح کردیم.
حاجی‌پور تصریح کرد: همچنان نجات رودخانه‌های رشت از اولویت‌های کاری شورای شهر است.
وی گفت: در حال حاضر 6 و نیم کیلومتر احیای رودخانه‌های رشت در دست کار است و پیش‌بینی می‌شود تا قبل از پایان سال جاری تا حد زیادی را احیا کنیم.
حاجی پور گفت: بهبود وضعیت رودخانه‌ها تا پارک قدس رشت تا چند ماه آینده به پایان می‌رسد.
وی تاکید کرد: نباید هیچ فرصتی را از دست بدهیم و همه ما باید در امور شهری دخالت کنیم و مطالبات مردم باید اجرائی شود.
حاجی پور گفت: ما با تلفن و سفارش نیامدیم و با رای مردم آمدیم و وظیفه ما این است که از آرای مردم صیانت کنیم.
رییس شورای شهر رشت خاطرنشان کرد: اگر متحد نباشیم پروژه‌های شهر روی زمین می‌ماند.
وی گفت: ما فرزندان این شهر هستیم و اگر ادعا داریم خدمتگذار مردم هستیم باید کمی خود را با نظرات دیگران هرچند که مورد قبول ما نباشد باید وقف دهیم.
رییس شورای شهر رشت گفت: فرصت‌سوزی به نفع رشت نیست و حتما باید از زمان باقی مانده بهره ببریم. من دیگر در هیچ انتخاباتی شرکت نخواهم کرد اما همچنان دلم برای مردم خواهد تپید.
رییس شورای شهر رشت در خصوص افزایش نرخ تاکسی و بلیط اتوبوس گفت: جلسات مختلفی در این خصوص گذاشتیم .
وی افزود: دو سال است که در نرخ تاکسی‌ها افزایش نداشتیم و هیچ خدماتی هم به رانندگان تاکسی ندادیم.
حاجی پور گفت: بنا شده به ازای هر یک سال، ده درصد و در مجموع 20 درصد کرایه تاکسی افزایش یابد.
حاجی‌پور خاطرنشان کرد: قیمت بلیط اتوبوس نیز ده درصد افزایش یافت.
در نهایت اعضای شورا با افزایش کرایه تاکسی موافقت کردند.
امیرحسین علوی عضو شورای شهر رشت در ادامه این جلسه گفت: نوع پیگیری‌هایی که کمیسیون بهداشت در خصوص افزایش ظرفیت کود آلی انجام داد، خوب بود اما انتقاد هم دارم.
وی افزود: تا چند روز دیگر دوره یکساله حاج محمدی به پایان می‌رسد و از نظر من وضعیت شهرداری رشت در حال حاضر محکوم به ورشکستگی است.
وی تصریح کرد: شهردار رشت در حوزه پسماند از روز اول با طور متمرکز سرمایه‌گذاری اجتماعی کرد. ورود چند وزارتخانه برای حل مشکلات پسماند استان‌های شمالی اقدامی بسیار خوب بود و برای اولین بار منابع ملی اختصاص پیدا کرد و در واقع سهم شهر رشت عدد قابل توجهی است.
علوی تاکید کرد: باید جراحی عمیقی در شهرداری رشت صورت بگیرد.
وی خاطرنشان کرد: حاج محمدی هدر رفت منابع و زمان را باید در نظر بگیرد.
او تصریح کرد: به طور سیستمی اطلاعات مشخص در اختیار اعضا قرار داده نمی‌شود این درحالی است که باید با مطلع شدن مراقب باشیم احجافی رخ نداد.
علوی گفت: من نگران زمانی هستم که در حال هدر رفتن است. آنچه در شورا مطرح می‌شود نباید در پشت دست به گونه دیگری عمل شود و این چنین رفتاری در قبال شورا در شانیت اعضا نیست.
در ادامه در خصوص کمک به نیروهای سد معبر که در درگیری هنگام کار به پرداخت دیه محکوم شدند رای گیری شد و اعضا برای کمک به این افراد موافقت کردند.
بهراد ذاکری در این خصوص انتقاد کرد و گفت: نیروهای سد معبر ماموریت کاری خود را انجام می‌دهند و قانون باید از این افراد حمایت کند.
وی افزود: اگر به راستی کار ماموران سد معبر مورد تایید قانون نیست، ما هم کارکنان سد معبر را تعطیل کنیم و کاری به پاکسازی شهر از سد معبر نداشته باشیم.
ذاکری خاطرنشان کرد: این اولین بار نبود و آخرین بار هم نخواهد بود که مامورین سد معبر به خاطر انجام وظایف توبیخ می‌شوند. باید هرچه سریع‌تر این مشکل پیگیری شود.

 

* عکس آرشیوی است