بهره برداری از 18 طرح صنعتی در گیلان در دهه فجر

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان از بهره برداری 18 واحد صنعتی در دهه فجر امسال در شهرک‌های صنعتی گیلان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، احمد علی شهیدی در نشست خبری که به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی برگزار شد با اشاره به وجود 33 شهرک صنعتی در گیلان گفت: هزار و 831 هکتار مساحت اراضی در اختیار شرکت شهرک های صنعتی گیلان است که از این میزان، هزار و 400 هکتار آن در فاز عملیاتی قرار دارد.

وی با بیان اینکه تاکنون 830 واحد در حال بهره‌برداری داریم ادامه داد: 640 واحد صنعتی نیز با هزینه 16 هزار میلیارد ریال در حال ساخت است که با اجرا و تکمیل این طرح ها برای بیش 14 هزار و 600 نفر شغل ایجاد می شود.

شهیدی افزود: در حال حاضر 9 تصفیه خانه فاضلاب مرکزی در شهرک ها و نواحی صنعتی در حال بهره برداری و پنج تصفیه خانه فاضلاب در حال احداث داریم که  سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

 

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان از بهره برداری 18 پروژه صنعتی در شهرک ها و نواحی صنعتی استان در دهه فجر امسال خبر داد و گفت: با افتتاح این واحدها که سرمایه‌گذاری 630 میلیارد ریال داشته‌اند برای بیش از 250نفر در زمینه صنعت شیمیایی و پلاستیک، قطعات و فولادی و صنعت سلولزی ایجاد اشتغال خواهد شد.

وی از افتتاح دو پروژه در شهرک صنعتی سپیدرود در دهه فجر امسال خبر داد و گفت: یک پست 63 به 20 با ظرفیت 72 مگاوات و ارزش 150 میلیارد ریال و یک خط دو مداره از مسکن مهر به شهرک صنعتی سپیدرود با ظرفیت 14 مگاوات و اعتبار 30 میلیارد ریال در دهه فجر افتتاح می شود.

شهیدی با بیان اینکه یکی از برنامه های آتی کمک به استقرار صنوف آلاینده شهری در شهرک های صنعتی است، اضافه کرد: یکی از مسائل مهم متمرکز کردن صنوف آلاینده شهری در مکان هایی است که خدمات رسانی بهتر و آلایندگی کمتر داشته باشند به همین منظور تصمیم داریم بخشی از توسعه شهرک صنعتی سپیدرود را در مجاورت ایستگاه راه‌آهن داشته باشیم.

وی گفت: امسال به صاحبان واحدهای تولیدی در شهرک ها  و نواحی صنعتی گیلان 370 میلیارد ریال تسهیلات بانکی پرداخت شد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان با بیان اینکه صنایع کوچک جایگاه ویژه ای در توسعه اقتصاد دارد اضافه کرد: صندوق ضمانت صنایع کوچک برای حمایت از واحدهای صنعتی در کشور راه‌اندازی شده که واحدهای صنعتی مشکل‌دار بتوانند از این امکانات بهره گیرند.

وی اظهار کرد: نگهداری از واحدهای ایجاد شده در شهرک صنعتی نیازمند هزینه است ما به‌دنبال آن هستیم که بخشی از مالیات بر ارزش افزوده که توسط کارخانجات داخل واحدهای صنعتی پرداخت می‌شود برای کمک به همان بخش استفاده شود؛ این قانون تصویب شده اما متاسفانه هنوز اجرایی نشده است. 

نظر شما:

security code