باتوجه به فرارسیدن فصل گرما
آب زمین های کشاورزی نوبت بندی می شود
۲۴ خرداد ۹۹ - ۲۰:۵۲ چاپ
آب زمین های کشاورزی نوبت بندی می شود

کلانشهر: وحید خرمی عصر شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این مرحله از اجرای طرح نوبت بندی آب کشاورزی با هدف صرفه جویی در مصرف آب کشاورزی و نیز ترمیم خط انتقال آب شرب به شرق استان، آب کانال چپ سنگر در منطقه خمام رود به مدت ۴۸ ساعت قطع می شود.

وی تصریح کرد: با اجرای این طرح، آب کشاورزی حدود ۶۵ هزار هکتار از شالیزارهای بخش مرکزی استان (شهرستان رشت) قطع می گردد.

وی با اشاره به تداوم نوبت بندی آب کشاورزی در استان با توجه به فرار رسیدن فصل گرما بیان کرد: نوبت بندی آب کشاورزی استان باتوجه به شرایط جوی و اتخاذ تصمیمات در کارگروه مدیریت منابع آب برای مراحل بعدی اطلاع رسانی خواهد شد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان با اشاره به وضعیت سد سفید رود تصریح کرد: حجم مخزن  سد سفید رود طی روز بیست و چهارم خرداد ماه،   ۹۴۹ میلیون متر مکعب و متوسط دبی ورودی به مخزن سد ۸۰ متر مکعب بر ثانیه و متوسط دبی خروجی آن نیز ۲۱۳ متر مکعب بر ثانیه می باشد.

سد سفیدرود بزرگ‌ترین سد مخزنی گیلان است و در حال حاضر آب کشاورزی مورد نیاز ۱۷۲ هزار هکتار از مجموع ۲۳۸ هزار هکتار شالیزارهای استان از سد سفیدرود تامین می‌شود.
سد مخزنی سفیدرود بر روی رودخانه سفیدرود و در پایین دست محل تلاقی دو رودخانه قزل اوزن و شاهرود در ۷۵ کیلومتری جنوب شهر رشت و در مجاورت شهر منجیل احداث شده است.

نظر شما:

security code