مدیرکل میراث فرهنگی گیلان خبر داد:

بهره برداری از 50 پروژه میراث فرهنگی گیلان در دهه فجر


۱۳۹۷/۱۱/۰۷ - ۱۰:۳۳ | کد خبر: ۷۷۰ چاپ
بهره برداری از 50 پروژه میراث فرهنگی گیلان در دهه فجر

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری گیلان از افتتاح و بهره برداری از 50 پروژه در حوزه های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این اداره کل به مناسبت ایام   الله دهه فجر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، شهرود امیرانتخابی در گفت وگو با خبرنگاران، ایام الله دهه فجر را به عنوان مهمترین مقوله انقلابی و میراث ارزشمند جمهوری اسلامی ایران دانست و اظهار کرد: این ایام فرصت خوبی برای انعکاس اقدامات صورت گرفته از سوی خدمتگزاران نظام است.

وی با اشاره به سپری شدن چهل بهار از عمر انقلاب اسلامی، توفیقات امروز کشور در توسعه و آبادانی را مرهون تلاش در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری مبنی بر خدمت خالصانه مسئولان خواند و افزود: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان طی سال های اخیر تلاش های بی شائبه ای را در مسیر ارتقای صنعت گردشگری، اشاعه فرهنگ و هنر اصیل گیلانی و نیز حراست از ابنیه تاریخی از خود نشان داده که ماحصل آن بهره برداری از 50 پروژه عملکردی این اداره کل در سال جاری است.

این مقام مسئول، «حمایت از کالای ایرانی» را سرفصل تمامی فعالیت   های اداره کل میراث فرهنگی گیلان در سال های اخیر دانست و بیان کرد: رسیدن به این مهم مستلزم تعاملات بین دستگاهی و ‌نیز همراهی سازمان های مردم نهاد و سرمایه   گذاران بخش خصوصی خواهد بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان ادامه داد: به یمن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب از 50 پروژه این اداره کل با حضور مسئولان کشوری و استانی رونمایی می شود.

وی پروژه های سرمایه‌گذاری را شامل 28 طرح گردشگری اعم از سه هتل، سه مجتمع اقامتی و پذیرایی، دو مهمانمذیر، 10 مجموعه بین راهی و سفره خانه سنتی، سه مجموعه بومگردی، هفت دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری، 14 کارگاه صنایع دستی و هشت طرح مرمتی در حوزه میراث فرهنگی اعلام کرد.

امیرانتخابی حجم سرمایه   گذاری پروژه‌ها در بخش خصوصی را بالغ بر 989 هزار میلیون ریال و پروژه های بخش دولتی را بالغ بر 24 هزار میلیون ریال عنوان کرد و متذکر شد: با افتتاح این پروژه‌ها برای 918 نفر در بخش های میراث فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری اشتغال مستقیم و غیر مستقیم ایجاد می شود.

وی حمایت از تولید داخلی و تکیه بر توانایی های فردی و اجتماعی خانوارهای روستایی را گامی در میسر عملی نمودن حمایت از تولید داخلی قلمداد کرد و یادآور شد: حمایت از هنرمندان صنایع دستی از طریق آموزش نیروی انسانی، صدور کارت شناسایی و پروانه تولید انفرادی، مشاوره در جهت ایجاد اشتغال و راه اندازی شبکه توزیع و نیز اعطای مبلغی بالغ بر 176 هزار میلیون ریال تسهیلات بخشی از فعالیت   های صورت گرفته در سال های اخیر است.