52 دوربین در گیلان تخلفات رانندگان را ثبت می کنند

رئیس پلیس راه گیلان گفت: ۵۲ دوربین ثبت تخلف رانندگی و کنترل سرعت در مسیر شریان‌های اصلی استان نصب شده‌اند و در حال ثبت تخلفات رانندگان هستند.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، سرهنگ محمدپور در دوره آموزش جامع فرهنگ ترافیک ویژه روستاهای استان گیلان که در شهر اطاقور از توابع شهرستان لنگرود برگزار شد، اظهار کرد: دوره آموزش جامع فرهنگ ترافیک ویژه روستاهای استان گیلان برای دومین مرحله در شهرستان لنگرود برگزار می‌شود که مرحله اول را در چمخاله باهمت شهرداری انجام دادیم و اکنون به همت دهیاران در روستاهای اطاقور حضور داریم. 

رئیس پلیس راه گیلان با بیان اینکه تاکنون دوره فرهنگ ترافیک را ۳۹ مرحله در ۶۶۷ روستا برگزار کرده‌ایم که بالغ بر دو هزار  ۳۴۸ کلاه ایمنی رایگان با همت مسئولین محلی بین موتورسواران توزیع شده، افزود: در این دوره‌های آموزش ترافیک بیش از ۱۳ هزار و ۵۳۶ نفر شرکت کردند؛ طرح «دوره آموزش جامع فرهنگ ترافیک ویژه روستاها» در استان گیلان به عنوان پایلوت در اجراست. در پی آموزش و اجرای مهارت‌های این طرح توانستیم ۶۰ نفر کاهش تلفات را در استان داشته باشیم.

وی ادامه داد: طی 9 ماه نخست امسال 374 نفر قربانی حوادث جاده‌ای در محورهای مواصلاتی استان شدند که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است. 

سرهنگ محمدپور در پایان با بیان اینکه اگر موتور سوار از کلاه ایمنی استفاده کند و مدارک لازم را به همراه داشته باشد توقیف نخواهد شد، تصریح کرد: در بحث جریمه‌های استان، ۵۲ دوربین ثبت تخلف رانندگی و کنترل سرعت در مسیر شریان‌های اصلی استان نصب شده‌اند و در حال ثبت تخلفات رانندگان هستند.