سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد:

۲۵۰۰ ابتلا و ۱۹۸ فوتی جدید کرونا در کشور / افزایش موارد بستری در بیمارستانها


۱۳۹۹/۰۴/۲۶ - ۱۴:۴۴ | کد خبر: ۸۰۳۰ چاپ

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۲۶۷ هزار و ۶۱ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۹۸ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۳ هزار و ۶۰۸ نفر رسیده است.

۲۵۰۰ ابتلا و ۱۹۸ فوتی جدید کرونا در کشور / افزایش موارد بستری در بیمارستانها

کلانشهر: سیما‌سادات لاری روز پنجشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از ابتلا به این ویروس در کشور بیان کرد: از دیروز تا امروز ۲۶ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۵۰۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۹۱۴ نفر از آنها بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۶۷ هزار و ۶۱ نفر رسید.

وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۹۸ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۳ هزار و ۶۰۸ نفر رسید.

 

معاون وزیر بهداشت گفت: خوشبختانه تاکنون ۲۳۰ هزار و ۶۰۸ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۳۴۷۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

لاری بیان کرد: تاکنون دو میلیون و ۷۳ هزار و ۷۹۱ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت اظهار کرد: بستری بیماران در کل کشور افزایش داشته است. همانند روزهای گذشته استان‌های آذربایجان های شرقی و غربی، ایلام، بوشهر، خراسان رضوی، خوزستان، زنجان، کردستان، کرمانشاه، گلستان، مازندران و هرمزگان در وضعیت قرمز قرار دارند. همچنین استان‌های تهران، فارس، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان، کهگیلویه و بویر احمد، لرستان، همدان، یزد و خراسان شمالی نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.

وی ادامه داد: گروه‌های آسیب پذیر مثل سالمندان، خانم‌های باردار و افرادی که بیماری زمینه‌ای دارند در معرض خطر بیشتری از نظر ابتلا به ویروس کرونا هستند. این افراد حتما باید در منزل بمانند و سایر اعضای خانواده و جوانان امور خارج از منزل این افراد را انجام بدهند. اصول فاصله گذاری را نیز حتی در منازل و برای مراقبت از این گروه‌ها باید رعایت کرد.

لاری گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی، فاصله گذاری فیزیکی، شست‌وشوی دست‌ها و استفاده از ماسک یک مسئولیت اجتماعی است که همه باید در انجام آن مشارکت داشته باشند.


ایرنا