سیل اخیر در گیلان چه خسارت هایی به استان وارد کرد؟

کلانشهر: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده اید گیلان، با بیان اینکه سیلاب اخیر موجب تخریب رویه آسفالت، رانش حاشیه جاده ها و آب شستگی پایه پل های شهرستان های مذکور شد، تصریح کرد: طبق برآوردهای اولیه حدود ۲۴ میلیارد ریال به راه ها و ابنیه فنی راه استان خسارت وارد شده است.

فریبرز مرادی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به وقوع بارش های سنگین در استان گیلان طی دو روز ۲۳ و ۲۴ تیرماه و سیلابی شدن رودخانه ها، اظهار کرد: با توجه به شرایط جوی پیش آمده در ارتفاعات شهرستان های تالش، ماسال، رضوانشهر، رودسر و سیاهکل شاهد وقوع سیل بودیم.

وی با بیان اینکه سیلاب اخیر موجب تخریب رویه آسفالت، رانش حاشیه جاده ها و آب شستگی پایه پل های شهرستان های مذکور شد، تصریح کرد: طبق برآوردهای اولیه حدود ۲۴ میلیارد ریال به راه ها و ابنیه فنی راه استان خسارت وارد شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، از بازگشایی کلیه راه های اصلی روستایی در این پنج شهرستان خبر داد و خاطرنشان کرد: از ابتدای جاری شدن سیل، ۱۸ اکیپ راهداری با استفاده از ماشین آلات سبک و سنگین در خدمت روستاییان بودند و اقدام به بازگشایی راه ها در سریع ترین زمان کردند.

مرادی، با بیان اینکه هم اکنون نیروهای راهدار در حال بازگشایی مسیرهای عشایری و ییلاقی هستند، یادآور شد: خوشبختانه به پل ها آسیب وارد نشده و تنها شاهد آب شستگی پایه پل ها هستیم.

وی با اشاره به آمادگی کامل اکیپ های راهداری برای خدمت رسانی به مردم استان در شرایط وقوع بارش های سنگین، گفت: با هماهنگی اداره کل مدیریت بحران استان و هواشناسی، آماده کلیه اقدامات راهداری قبل از مرحله هشدار بحران هستیم.

این مقام مسئول همچنین به وضعیت احداث پل های تخریب شده گیلان در جریان سیل سال های گذشته، اضافه کرد: روند احداث پل های فومن، املش و آستانه اشرفیه در حال انجام است که در صورت تزریق اعتبارات ملی به بهره برداری خواهد رسید.

انتهای پیام

اشتراک گذاری:

نظر شما:

security code