دامداران در گرانی گوشت مقصر نیستند


۱۳۹۷/۱۱/۰۹ - ۱۲:۰۱ | کد خبر: ۸۱۱ چاپ
دامداران در گرانی گوشت مقصر نیستند

رییس اتحادیه دامداران گیلان گفت: دامدارن استان در گرانی گوشت بی‌تقصیر هستند.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، عباس یوسفی گفت: افزایش هزینه تولید موجب گرانی گوشت شده است و دامدارن استان در گرانی گوشت بی‌تقصیر هستند.

وی افزود: مقرر شده بود قیمت نهاده‌ها کاهش یابد تا دامداران برای پرورش دام و تولید گوشت هزینه‌های کمتری را متحمل شوند.

یوسفی خاطرنشان کرد: نهاده‌هایی که تجار قرار بود با ارز 4200 تومانی وارد کنند معلوم نیست به کجا رفته و اگر این حمایت از دامداران می‌شد، هم اکنون شاهد گرانی گوشت نبودیم.

وی تصریح کرد: اگر چه واردات گوشت یخی مسکن موقتی برای کنترل بازار است اما مشکل را به طور صحیح حل نمی‌کند و باید نهاده ارزان قیمت در اختیار دامداران قرار داده شود تا گوشت مورد نیاز کشور در داخل تولید شود.

رییس اتحادیه دامداران گیلان خاطرنشان‌کرد: صف‌های داغ برای گوشت های یخی و تخلفاتی نظیر فروش این گوشت ها به رستوران‌داران در کشور از دیگر پیامدهای گران‌شدن نهاده‌ها برای پرورش دام و در نهایت تولید گوشت است.

وی با اشاره به اینکه در گذشته برای توزیع نهاده‌ها به نرخ دولتی تاجرهایی در استان مشخص می‌شدند و تخلفات فروش نهاده‌ها با قیمت گران کمتر دیده می‌شد، تصریح کرد: اگر همچنان نهاده‌ها بی‌حساب پخش شوند،دامداران مجبورند آن را گران بخرند و با افزایش هزینه تولید ناچار به گران فروختن گوشت می شوند.

یوسفی گفت: بیش از 30هزار نفر دامدار به تولید گوشت  در گیلان   فعالیت دارند و هیچ کمبودی برای تولید گوشت بیشتر در استان وجود ندارد.

نظر شما:

security code