معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

در گیلان شاهد ابنلای خوشه ای به کرونا هستیم / مسافرت و مهمانی دو عامل اصلی ابتلا به کویید ۱۹ در گیلان


۱۳۹۹/۰۴/۳۱ - ۱۶:۱۱ | کد خبر: ۸۱۲۰ چاپ
در گیلان شاهد ابنلای خوشه ای به کرونا هستیم / مسافرت و مهمانی دو عامل اصلی ابتلا به کویید ۱۹ در گیلان

کلانشهر: معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان، ۳۰ درصد مبتلایان به کرونا در استان را مسافر و افراد در تماس با مسافران دانست و تصریح کرد: ۷۰ درصد مبتلایان در سطح استان سکونت دارند و متاسفانه شاهد ابتلای خوشه ای به کرونا هستیم.

دکتر آبتین حیدرزاده در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به روند افزایشی ابتلا به بیماری کرونا در استان گیلان، اظهار کرد: در حال حاضر بیش از ۳۰۰ نفر در سطح بیمارستان های استان بستری هستند و ۱۰ درصد این بیماران بدحال بوده و در ICU تحت تنفس مصنوعی قرار دارند.

وی میانگین ترخیصی روزانه بیماران کرونایی را ۵۰ نفر دانست و افزود: با توجه به بدحال شدن بیماران طی سه هفته گذشته، طول مدت بستری ها افزایش یافته است و لذا از هم استانی ها می خواهیم پروتکل های بهداشتی را بیشتر رعایت کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، ۳۰ درصد مبتلایان به کرونا در استان را مسافر و افراد در تماس با مسافران دانست و تصریح کرد: ۷۰ درصد مبتلایان در سطح استان سکونت دارند و متاسفانه شاهد ابتلای خوشه ای به کرونا هستیم، یعنی افرادی که مبتلا شده اند در یک مراسم یا تجمع با هم حضور داشتند و یا یکی از اعضای خانواده کرونا گرفته و سایر اعضا منتقل کرده است.

حیدرزاده، با تاکید بر لزوم فاصله ۱.۸ تا دو متر افراد از یکدیگر در فضای خارج از خانه، گفت: نوع انتقال ویروس کرونا در استان گیلان بیشتر از طریق تجمعات و میهمانی ها بوده است.

وی با بیان اینکه خارج از فضای منزل حتما ماسک استفاده شود، اضافه کرد: مردم در دورهمی های دوستانه و میهمانی و ساحل و پاساژ و.. شرکت نکنند.