مهرداد بذرپاش، از نیروهای نزدیک به احمدی نژاد رییس دیوان محاسبات کشور شد / احتساب سابقه عضویت در بسیج دانشجویی برای تصدی ریاست دیوان محاسبات

کلانشهر: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز- چهارشنبه- مهرداد بذرپاش را با ۱۵۸ رای از ۲۴۴ نماینده حاضر به عنوان ریاست دیوان محاسبات کشور انتخاب کردند.

کمیته دیوان محاسبات، امور مالی و اموال مجلس، مهرداد بذرپاش و لطف الله فروزنده را عنوان نامزد برای ریاست دیوان محاسبات کشور معرفی کرده بود که نهایتا بذرپاش با رای نمایندگان انتخاب شد.

در همین راستا انتقادات زیادی علیه کاندیداتوری بذرپاش برای ریاست دیوان محاسبات مطرح شد. او برای جبران سابقه اشتغال به کار در دستگاه‌های دولتی، سابقه حضورش را در بسیج دانشجویی مطرح کرده بود. قانون ریاست بر دیوان محاسبات معین کرده است که گزینه ریاست بر این دستگاه باید ۲۰ سال سابقه کار داشته باشد. از همین رو احمد توکلی در انتقاد از بذرپاش نوشت:

وقتی برادرانه به آقای بذرپاش تذکر داده شد که جنابعالی بیست سال سابقه کار ندارید و سابقه تراشی نیز در شان شما نیست و مصلحت آن است که داوطلب نشوید تا اعتراضات برانگیخته نشود، گفت که من در سال ۱۳۷۸ در تاسیس فلان پژوهشگاه نقش مهمی داشتم. و بعدا در بسیج دانشجویی سمت فرماندهی داشتم. در حالی که سابقه کار در عرف و متون حقوقی معنای روشنی دارد که رکن آن بیمه شدن در مشمولین قانون کار است و غیر آن، و داشتن حکم استخدامی در مشمولان قوانین استخدامی دولتی است.

البته کسر حق بیمه، در سازمان امور اداری و استخدامی کشور هم ملاک محاسبه سابقه خدمت است. در حالی که برای بسیجیان چنین امتیازی مطلقا در نظر گرفته نشده است.. قانون فرماندهی در بسیج دانشجویی و هر تشکل دانشجویی دیگر را اشتغال نمی شمارد و تنها برای جبران زحمات دانشجو کسر خدمت سربازی دارد.