افزایش قیمت اجاره خانه در رشت تا پایان سال بعید است

رییس اداره مسکن راه و شهرسازی گیلان گفت: بعید به نظر می‌رسد تا تابستان سال آینده مجدا شاهد افزایش اجاره بهای خانه‌ها باشیم.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، رضا علی‌نیا با اشاره به قیمت سرسام‌آور اجاره‌خانه در برخی از نقاط شهر رشت گفت: قیمت اجاره‌ خانه‌ها در حال حاضر بالا است و بعید به نظر می‌رسد تا تابستان سال آینده مجددا شاهد افزایش اجاره‌ بهای خانه‌ها باشیم.

وی افزود: حتی اجاره مسکن در سایت مسکن مهر رشت هم افزاش یافته است و از آنجایی که دیگر واحد دولتی در بخش مسکن مهر برای واگذاری وجود ندارد، این قیمت‌های بالا همچنان وجود خواهد داشت.

علی‌نیا خاطرنشان کرد: یکی از دغدغه‌های مهم در بخش مسکن شهر رشت ساخت خانه‌های بدون ضابطه در حاشیه شهرها است که به چهره شهر آسیب می‌زنند.

وی ادامه داد: با اجرای طرح تفضیلی دیگر شاهد ناهمگنی طبقات ساختمان‌ها نخواهیم بود، ضمن اینکه دولت اهتمام دارد، با اجرای طرح بازآفرینی شهری، خانه‌های نسق را دارای سند کند تا با اخذ تسهیلات جدید مقاوم‌سازی شوند.

رییس اداره مسکن راه و شهرسازی گیلان گفت: توسعه ساخت خانه‌های بدون ضابطه در حاشیه شهرها علاوه براینکه به سیمای شهری ضربه می‌زند، موجب سوء استفاده افراد سودجو و آسیبهای اجتماعی می‌شود.  

 پیشرفت پروژه نهضت ملی مسکن در گیلان قابل ستایش است
جلوی گرانی حبابی قیمت و اجاره بهای مسکن گرفته شود

نظر شما:

security code