کنفدراسیون فوتبال آسیا امروز در گزارشی به اسطوره های فوتبال قاره کهن پرداخت که بعد از دوری چندین ساله از باشگاه های خود دوباره به خانه اولشان یا باشگاهی که به آن تعلیق داشتند، برگشتند.

علی دایی نامزد برترین اسطوره تاثیرگذار آسیا شد

کلانشهر: علی دایی، کاپیتان سابق تیم ملی کشورمان و یکی از اسطوره های باشگاه پرسپولیس جزو ۸ ستاره سابق مستطیل سبز در قاره کهن شد که در نهایت به خانه اولش بازگشت و به تیم اولش وفادار بود.

سایت AFC درباره دایی نوشت:

*علی دایی

زمان جدایی: پرسپولیس به السد در سال ۱۹۹۶

زمان بازگشت: از الشباب امارات به پرسپولیس ۲۰۰۳

دایی یکی از اسم های بزرگ فوتبال آسیا به شمار می آید. او در سن ۲۷ سالگی پرسپولیس را به مقصد السد قطر ترک کرد اما این مسیر کوتاه تنها جز کوچکی از آمارهای فوق العاده اسطوره فوتبال به شمار می آید.

دایی وقتی پرسپولیس را ترک کرد تنها ۲۱ گل ملی داشت وقتی بعد از ۷ سال به این باشگاه برگشت تعداد گل های ملی اش را به عدد ۸۱ رسانده بود. همچنین این مهاجم ایرانی به همراه بایرن مونیخ قهرمان بوندسلیگا شده بود.

او در زمان بازگشت به پرسپولیس موفق شد به همراه این تیم در یک فصل ۱۶ گل به ثمر برساند. بعد پرسپولیس راهی سایپا شد و در ۲ فصل ۳۵ گل به ثمر رساند. او در فصل پایانی فوتبالش برای سایپا ۱۰ گل زد و به عنوان مربی و بازیکن در سن ۳۸ سالگی در سال ۲۰۰۷ قهرمان لیگ ایران شد.

دایی در خلال ۴ فصل پایانی خود در لیگ ایران موفق شد ۲۸ گل ملی دیگر بزند و بازی های ملی خود را با رکورد عالی ۱۰۹ گل به پایان برد تا به عنوان آقای گل فوتبال جهان شناخته شود.

سایت AFC در پایان این گزارش یک نظرسنجی به راه انداخت و از کابرانش سوال کرد: کدام بازیکن بازگشته به باشگاه سابقش تاثیرگذاری بیشتری برای تیمش داشت؟

هواداران فوتبال می توانند برای رای دادن به اسطوره فوتبال ایران به (اینجا) کلیک کنند


فارس