رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: این سازمان از ظرفیت مصلی‌ها و ورزشگاه‌ها برای برگزاری کنکور سراسری ۹۹ استفاده می‌کند.

پروتکل های برگزاری کنکور تغییر کرد/ مصلی ها و ورزشگاه ها میزبان کنکور سراسری ۹۹

کلانشهر: ابراهیم خدایی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از کنکور کارشناسی ارشد در پردیس شهید عباسپور دانشگه شهید بهشتی افزود: برگزاری آزمون در شرایط کرونایی بسیار سخت تر از شرایط دیگر است چرا که آزمون در حالت عادی سختی های خود را دارد.

وی درباره کنکور سراسری گفت: پروتکل های کنکور سراسری متفاوت تر از آزمون های تحصیلات تکمیلی بوده و بخش هایی از آزمون سراسری راحت تر و قسمت هایی مشکل تر است.

رئیس سازمان سنجش ادامه داد: تعداد داوطلبان و حوزه های این کنکور زیاد است و تمام ساز و کارهای لازم برای برگزاری این کنکور در حال انجام است.

وی پروتکل های بهداشتی کنکور سراسری را متفاوت تر و فاصله صندلی ها ۲ متر اعلام کرد.

معاون وزیر علوم با بیان اینکه سازمان سنجش در برگزاری کنکور سراسری از فضاهای بزرگ تر استفاده می کند، افزود: رسانه ها به سیستم های اجرایی در ایجاد جو اعتماد کمک کنند.

وی تاکید کرد که به همه داوطلبان پک بهداشتی ارائه می شود و از همکاران بسیج برای جلوگیری از ازدحام خانواده ها در کنکور سراسری و رعایت پروتکل های بهداشتی در این زمینه، کمک می گیریم و آنها در این زمینه اعلام آمادگی کرده اند.

رئیس سازمان سنجش با بیان اینکه کنکور سراسری ۱۱۵ هزار ناظر اجرایی دارد، تاکید کرد: تشکیک در مصوبات ستاد کرونا یکی از حاشیه های کنکور سراسری بود و سازمان سنجش به عنوان یک دستگاه اجرایی موظف به برگزاری آزمون بوده و تابع نظرات ستاد ملی کرونا است.

به گزارش ایرنا، کنکور سراسری بیش از یک میلیون داوطلب دارد و این آزمون روزهای ۲۹، ۳۰ و ۳۱ مردادماه و اول شهریورماه در سه هزار حوزه برگزار می شود.

نظارت ۵ هزار بازرس بر کنکور کارشناسی ارشد

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: پنج هزار کارشناس از وزارت بهداشت و سازمان سنجش بر کنکور کارشناسی ارشد نظارت دارند. آنچه مهم بود رعایت الزامات بهداشتی و پنج هزار نفر از معاونت وزارت بهداشت بر این آزمون نظارت دارند.

وی تاکید کرد: بعد از اعلام نتیجه اولیه در دهه دوم شهریور، فرایند انتخاب رشته آغاز و نتایج نهایی پایان مهرماه اعلام می شود.

به گفته خدایی، علاوه بر ظرفیت پذیرش ۱۴۰ هزار نفری دانشگاه آزاد، در کل ۳۰۰ هزار نفر در این آزمون پذیرفته می شوند.  

وی تاکید کرد: آزمون داوطلبان کرونایی در بیمارستان های طالقانی و مسیح دانشوری بدون مشکل آغاز شده است.

خدایی تاکید کرد: سازمان سنجش آموزش کشور از ورزشگاه ها و مصلی ها برای برگزاری کنکور سراسری استفاده می کند و به همه داوطلبان بسته بهداشتی ارائه می شود.

معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: از جامعه بسیج کشور در کنکور سراسری برای مدیریت ازدحام خانواده ها کمک می گیریم.

رئیس سازمان سنجش با بیان اینکه کنکور سراسری ۱۱۵ هزار ناظر اجرایی دارد، تاکید کرد: تشکیک در مصوبات ستاد کرونا یکی از حاشیه های کنکور سراسری بود و سازمان سنجش به عنوان یک دستگاه اجرایی موظف به برگزاری آزمون بوده و تابع نظرات ستاد ملی کرونا است.

وی خاطرنشان کرد: در آزمون کارشناسی ارشد تعدادی از رشته ها دارای امتحانات عملی، تشریحی و پروژه دارد که هفته اول مهر انجام می شود.
به گفته معاون وزیر علوم، شرایط سخت، استرس همه را بیشتر می کند؛ در آزمون دکتری بیش از ۵۰۰ تیم نظارت داشتند و ازمون دکتری با رعایت حداکثر الزامات بهداشتی برگزار شد.

خدایی تاکید کرد: ما نمی گوییم ۱۰۰ درصد بی نقص هستیم اما در این فاصله یک هفته ای، تلاش کردیم کل نقاط ضعف که باعث نارضایتی می شد برطرف شود.

وی ادامه داد: نیروی انتظامی، وزارت بهداشت و همه دانشگاه ها کمک کردند که کنکور کارشناسی ارشد کمک به برگزاری این آزمون کردند که بازخورد آن امروز مشخص می شود؛ سازمان سنجش یک پروژه ملی را انجام داد و انتظار داریم همه دستگاه ها و حوزه ها کمک کنند.


ایرنا