معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی از تمدید مهلت ثبت سفارش کتاب‌های درسی تا روز جمعه ۳۱ مرداد ماه خبر داد.

مهلت ثبت سفارش کتاب های درسی تا ۳۱ مرداد تمدید شد

کلانشهر: به گزارش روز سه شنبه سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، اسداله مرتضایی در خصوص زمان ثبت سفارش کتاب های درسی اظهارداشت: مهلت ثبت سفارش کتاب های درسی دانش آموزان سال تحصیلی ۱۴۰۰- ۱۳۹۹ برای تمامی دوره های تحصیلی تا ۳۱ مردادماه تمدید شد.

وی یادآور شد: ثبت سفارش فردی و گروهی پایه‌های ورودی مقاطع تحصیلی نظیر آمادگی مقدماتی"پیش دبستانی استثنایی"، پایه‌های اول، هفتم و دهم دانش‌آموزان عادی و استثنایی از هشتم تیرماه شروع و تا تاریخ  ۲۰ مرداد ماه  ادامه داشت که تمدید شد.

وی تأکید کرد: دانش آموزانی که تاکنون اقدام به ثبت سفارش کتاب درسی نکرده اند، می توانند  از طریق سامانه irtextbook.ir نسبت به ثبت سفارش اقدام کنند.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در خصوص اصلاح سفارش کتاب‌های درسی سفارش داده شده در این سامانه ادامه داد: افرادی که به دلیل تکرار پایه، تغییر رشته یا محل تحصیل یا زندگی نیاز به اصلاح سفارش کتاب‌های درسی دارند از چهارم مرداد تا دوم شهریور ماه می‌توانند اقدام به اصلاح ثبت سفارش کتاب‌های درسی خود کنند.

مرتضایی در خصوص تقویم زمانی توزیع کتاب‌های درسی از منطقه به مدرسه گفت: کتاب‌های درسی تمامی دوره‌های تحصیلی از منطقه به مدرسه در بازه زمانی ۲۰ مرداد تا  ۱۴ شهریور ماه توزیع می شود.

وی همچنین درمورد توزیع کتاب‌های درسی از مدارس به دانش‌آموزان یادآور شد: با توجه به این که در سال تحصیلی آینده تمامی کتاب‌های درسی دوره‌های تحصیلی توسط مدارس به دانش‌آموزان توزیع می شود، بر اساس تقویم زمانی با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی توزیع کتاب‌های درسی دوره اول متوسطه از تاریخ ۲۵ مرداد ماه شروع می شود و سایر مقاطع تحصیلی اعم از عادی و استثنایی از ۱۰ شهریور ماه شروع و تا ۱۵ شهریور ماه به اتمام می رسد.


ایرنا