افزایش بهره مندی بانوان گیلان در مدیریت مصرف آب

مدیرعامل شرکت آبفای گیلان گفت: آموزش بانوان از پرمنفعت ترین آموزش ها برای مدیریت مصرف آب در استان است . 

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، حسن حسینی در همایش بانوی آب که در سالن اجتماعات انتظام رشت در حال برگزاری است، گفت: گیلان استانی پر آب است و از بارندگی مناسبی برخوردار است، اما تامین آب شرب در این استان بسیار سخت است . در خط ساحلی استان عملا امکان حفر چاه وجود ندارد.

وی  با بیان اینکه باید طبق برنامه ریزی وزارت نیرو به جای مدیریت عرضه آب به دنبال مدیریت در تقاضا و مصرف آب باشیم، ادامه داد: از آنجایی که بانوان در خانواده و ترویج فرهنگ مصرف صحیح آب نقش موثری دارند و در مجموع بانوان حساسیت بیشتری نسبت به محیط زیست دارند، این همایش برگزار شده است تا از ظرفیت های آموزش مصرف بهینه آب به بانوان که همواره از پرمنفعت ترین آموزش ها است، بهره ببریم.

حسینی تصریح کرد: گیلان با مساحت بالغ بر 14هزار کیلومتری مربع با بیش از دو و نیم میلیون جمعیت از استانهای متراکم کشور محسوب می شود، این درحالیست که علاوه بر جمعیت ساکن استان جمعیت زیادی از هموطنان ما اواخر هر هفته برای تفریح و گردش به گیلان می آیند و تامین آب مورد نیازشان ضروری است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان با اشاره به مشکل کم آبی در کشور، خاطرنشان کرد:  برای این امر و تامین آب مورد نیاز این افراد نیز باید برنامه ریزی های لازم صورت بگیرد تا در آینده با مشکلات و عمل های انجام شده نامناسب قرار نگیریم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بالغ بر 99درصد جمعیت شهری و 76درصد جمعیت روستایی گیلان از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردارند، گفت: در ده سال اخیر گیلان با افزایش مصرف آب مواجه بوده است و استحصال آب از منابع نیز 40 درصد رو به رشد بوده است. از آنجاییکه دیگر امکان افزایش استحصال آب در گیلان وجود ندارد باید برای توسعه فرهنگ مصرف آب و حضور بانوان در این امر همتی مضاعف داشته باشیم.

مدیر روابط عمومی برق منطقه ای گیلان در دیدار با مدیران روابط عمومی های صدا و سیما ، فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری مطرح کرد:
ممنوعیت تبلیغ کالاهای با مصرف انرژی بالا

نظر شما:

security code